Gündem Haberleri

  Ceset resmi Photoshop çıktı

  Hürriyet Planet
  02.05.2011 - 12:10 | Son Güncelleme:

  Dünya el Kaide lideri Usame bin Ladin'in ölümünü tartışıyor. Bin Ladin'in öldüğünü gösteren tek kare fotoğrafın Photoshop'la yapıldığı bildirildi.

  AFP haber ajansı, aşağıda da görülebilen fotoğrafları analiz ederek, "El Kaide liderinin sağ tarafta bulunan ve bilinmeyen bir tarihte çekilen arşiv fotoğrafındaki çene ve sakal kısmının kopyalanarak bin Ladin'e ait olmayan ceset fotoğrafına yapıştırıldığını" aktardı.  

  Sahte olduğunun ortaya çıkmasının ardından Pakistan televizyonları fotoğrafları geri çekti. Fotoğraf, bin Ladin'in vurulduğu haberinin duyulmasıyla birlikte birçok kanalda yayına verilmişti.

  DÜNYA BU FOTOĞRAFI TARTIŞIYOR / WEB TV

  2009'DAN KALMA BİR FOTOĞRAF

  Geo televizyonunun İslamabad bürosu şefi Rana Cevad, AFP'ye yaptığı açıklamada "Sahte bir fotoğraftı, 2009'dan beri internette dolanıyordu" dedi.

  Yaptıkları incelemede fotoğrafın sahte olduğunu tespit ettiklerini ifade eden Cavad, bu yüzden fotoğrafın yayınını durdurduklarını söyledi.

  Cesede ait olduğu söylenen fotoğrafı ilk olarak Pakistan'ın Express TV kanalı yayınlamıştı. Bu fotoğraf, dünyanın önde gelen televizyon kanallarının ve gazetelerinin internet sitelerinde kendine yer buldu. 

  Sosyal medya sitelerindeki tartışmalarda ağırlıklı olarak Express TV'nin Photoshop kullanarak, bin Ladin'in fotoğrafını değiştirdiği seçeneği üzerinde duruluyor.

  Ceset resmi Photoshop çıktı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı