GeriGündem Cep telefonuna farklı bir bakış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cep telefonuna farklı bir bakış

Cep telefonuna farklı bir bakış
refid:3442079 ilişkili resim dosyası

Cep telefonu sektörünün önde gelen firmalarından Samsung Electronics ile ses ve görüntü teknolojisi alanında yüksek teknolojisi ve şık tasarıma sahip ürünleriyle tanınan Bang & Olufsen arasındaki işbirliği, Serene ismindeki yüksek kalitede akustiğe ve yenilikçi tasarıma sahip yepyeni bir konsept telefonla sonuçlandı.

Serene’nin geliştirilmesinin ardında daha kullanışlı ve konforlu bir iletişim sağlama fikri yer alıyor. Telefonda Samsung mobil iletişim teknolojisi ile Bang & Olufsen'in, en ileri akustiğe sahip ve yüksek seviyede verimlilik sağlayan patentli teknolojisi ''ICEpower'' kullanıldı.

 

2004 yılının başından itibaren bu fikri hayata geçirmek için yakın işbirliğine giden iki firma, sonuç olarak birçok açıdan üstün niteliklere sahip bir cihaza ulaştı. Telefonun tasarım ve teknolojisi, biçim ve kullanışlılık arasındaki ilişkiyi yansıtıyor. Minimalist bir tasarıma sahip Serene, kolay ve sade kullanım özellikleriyle dikkat çekiyor. Dingin, huzurlu anlamlarını taşıyan Serene ismi, telefonun sahip olduğu ana konseptlerden şık yalınlığı ve zarif minimalizmi temsil ediyor.

 

İnce tasarım

 

Bang & Olufsen’in konsept geliştirme ve tasarım yetenekleri ile Samsung’un cep telefonu teknolojisindeki mühendislik ve kalite alanlarındaki liderliğini bir araya getiren çalışmayı, her iki firma da bütünüyle farklı bir cep telefonu konsepti geliştirmek için bir fırsat olarak görüyordu.

 

Özel bir şekilde işlenmiş alüminyum bir menteşe ile birbirine bağlanmış iki eşik parçadan oluşan Serene’de, ekran ve mikrofon alt kısımda bulunurken, yuvarlak şekildeki klavye ve hoparlör de alt kısımda yer alıyor.

 

Serene, özel olarak tasarlanmış üç köşeli bir şarj ünitesiyle birlikte geliyor. Telefon şarj ünitesinde yer aldığında veya masa moduna getirildiğinde ekranı 180 derece çevrilerek mini bir dizüstü olarak kullanılabiliyor. Ayrıca Louis Vuitton tasarımlı taşıma kılıfı ile şık bir görünüm sergileyen Serene, Avrupa’da bu yılın dördüncü çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak ve Bang & Olufsen mağazalarının yanı sıra hi-end ürünlere yer veren Samsung dağıtım noktalarında satışa sunulacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle