Gündem Haberleri

  Çekirdek kurutuyoruz kapalıyız

  A.A
  18.08.2009 - 12:18 | Son Güncelleme:

  Bursa'nın İnegöl ilçesinde çiftçiler, çekirdek kurutmak için bir bölümüne izin aldıkları Ahmet Türkel Çevre İmar Yolu'nu trafiğe kapattı.

  Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı köylerde çiftçilik yapan vatandaşlar, ürettikleri ay çekirdeklerini kurutmak için belediyeden yer istedi.

  Belediye yetkilileri de kent merkezine ağır vasıtaların girmemesi amacıyla yaptırılan, Organize Sanayi Bölgesi girişinden küçük sanayi bölgesine kadar uzanan çift yönlü Ahmet Türkel Çevre İmar Yolu'nun kenarında olmak üzere bir bölümünü kullanmak için üreticilere izin verdi.

  /images/100/0x0/55eb0899f018fbb8f8a6ae2eÇiftçiler, söylenenin aksine, çift yönlü yolun Kemalpaşa Mahallesi mevkisindeki bir yönünü çekirdek sererek trafiğe kapattı. Üreticiler, yolun çekirdeklerle kapatılan bölümüne işaret levhası ve bidonlar koydu.

  Yolu kullanan araçlar da trafiğe kapalı yere geldiklerinde diğer yöne geçerek karşı şeridi kullanmak zorunda kalıyor.

  İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, ay çekirdeğinin İnegöl'ün bir markası olduğunu, bu nedenle üreticilere belediye olarak yardımcı olduklarını belirterek, “biz çekirdeklerini kurutmak isteyen üreticilere yer tahsisini yaptık. Yolun sadece bir bölümünü kullanabileceklerini söyledik, fakat onlar yolun bir tarafını trafiğe kapatmışlar. Buna müsaade etmemiz mümkün değil” diye konuştu.

  Şen, gerekli müdahalenin yapılacağını ve yolun tekrar trafiğe açılacağını sözlerine ekledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı