Gündem Haberleri

  Çatı dava başlıyor

  AA
  20.05.2017 - 23:24 | Son Güncelleme:

  FETULLAHÇI Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargâhı'nda yaşananlara ilişkin aralarında eski Yüksek Askeri Şura üyesi Akın Öztürk, eski Genelkurmay Personel Daire Başkanı Mehmet Partigöç ve eski Stratejik dönüşüm Dairesi Başkanı Mehmet Dişli dahil 221 sanıklı davaya yarın başlanacak.

  Sincan Cezaevi Kampusü'nde geniş güvenlik önlemi alındı. Ankara Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’ndan komandolar, infaz koruma memurları, bomba arama köpekleri, zırhlı araçlar ve TOMA’lar dün son denetlemeye katıldı.

  Dava boyunca, jandarma komando ve cezaevi personelinden oluşan 1500 kişilik güvenlik ekibi görev yapacak.

  ‘Arı drone’ olarak adlandırılan mini uçan kameralar ilk kez kullanılacak.

  Güvenlik önlemleri kapsamında, cezaevi kampüsüne girecek araçlar, jandarma araçlarındaki plaka okuma sistemleri tarafından kayıt altına alınacak.

  15 Temmuz'dan sonra Sincan Cezaevi Kampusü için alınan ‘uçuşa yasak alan’ uygulaması sürecek. Olası bir hava saldırısına karşı Eskişehir'den kontrol edilen hava savunma sistemleri da aktif olacak.

  ONLARCA KESKİN NİŞANCI
  Cezaevi çatılarında konuşlandırılan uçaksavarların yanı sıra dava boyunca onlarca keskin nişancı da duruşma salonunu gören yüksek alanlarda olacak.

  Keskin nişancıları 10 kilometre alanda havadan gelebilecek saldırılara karşı uyaracak yerli üretim Koral termal kameraları da güvenlik önemleri kapsamında kullanılacak.

  Kampus dışında da Çevik Kuvvet ekiplerinin yanı sıra sanık yakınları ve duruşmayı izlemek için gelenler arasında provokasyon ihtimaline karşı sivil güvenlik görevlileri de hazır bulundurulacak. 

  YARIN HÂKİM KARŞISINDA
  Jandarma komandolarının oluşturacağı güvenlik koridorunda duruşma salonuna önce Akın Öztürk, Mehmet Partigöç ve Mehmet Dişli’nin de aralarında bulunduğu ‘Yurtta Sulh Konseyi’ üyeleri alınacak. Mahkemenin işleyişi için hazırlanan tensip tutanağına göre sanık kürsüsüne ilk Öztürk çıkacak.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı