GeriGündem Casio’dan “minik dev” Z1000
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Casio’dan “minik dev” Z1000

Casio’dan “minik dev” Z1000
refid:4940897 ilişkili resim dosyası

Hızlı Sistem tarafından piyasaya sunulan Casio’nun 10,1 megapiksellik yeni kompakt dijital fotoğraf makinesi, kendi sınıfındaki en üstün özelikleri bünyesinde başarıyla topluyor. Casio Exilim Z1000, yüksek çözünürlüğü, 2,8 inç ekran boyutu, geniş ekran formatı ve daha bir çok üstün özelliği ile rakipleri arasından sıyrılıyor.

Gelişen teknoloji sayesinde fotoğraf çekmek artık çok daha keyifli ve kolay. Casio’nun yeni Exilim Z1000 dijital fotoğraf makinesi, dijital fotoğraf teknolojilerinin günümüzde kompakt sınıfta ulaştığı en gelişmiş özellikleri bünyesinde toplayan bir teknoloji harikası.

Hızlı Sistem tarafından piyasaya sunulan Casio Exilim Z1000, 10,1 megapiksellik yüksek çözünürlüğü sayesinde en küçük detayları bile gözden kaçırmıyor. Casio’nun geliştirdiği üstün “Exilim” görüntü işleme teknolojisi, ileri teknolojik fonksiyonların çok küçük boyutlarda kullanılmasına imkân veriyor. Şık ve oldukça kompakt bir tasarıma sahip olan Casio Exilim Z1000, bu serinin en yeni üyesi olarak Exilim ailesinin tüm üstün özelliklerini başarıyla taşıyor.

Casio Exilim Z1000’in en dikkat çekici özelliklerinden biri de dünyada ilk kez ve sadece Casio tarafından kullanılan 2.8-inçlik “geniş” LCD ekranı. Bu ekranın 230.000 piksellik yüksek çözünürlüğü, aydınlık ortamlarda bile çok parlak ve net bir görüntü sunabiliyor. Üstelik bu ekranın parlaklık seviyesi ortam koşullarına göre cihaz tarafından otomatik olarak da yapılabiliyor.

Exilim Z1000’in, Casio’ya özel “BEST SHOT” ayarları sayesinde acemi kullanıcılar bile ortam koşullarına göre en iyi fotoğrafları çekebiliyorlar. Bunun için tek yapılması gereken, 37 hazır Best Shot kılavuzu arasında en uygun “sahne ayarını” seçmek ve gerisini makineye bırakmak. Yine Exilim teknolojisinin bir parçası olan “Super Life Battery” teknolojisi sayesinde Z1000 tek şarj ile 360 fotoğraf çekebiliyor.

Casio Exilim Z1000, 3x optik, 4x dijital zum özelliğine sahip. Z1000’in “Anti Shake DSP” özelliği, ISO hassasiyetini yükselterek daha yüksek perde (enstantane) hızlarına çıkılmasına imkân veriyor. Böylece düşük aydınlatmalı, loş ortamlarda bile en iyi sonuçları alabilmek mümkün hale geliyor, el titremesinden ya da fotoğrafı cismin hareketinden kaynaklanan bulanıklık sorunları en aza indirilmiş oluyor.

Casio Exilim Z1000 ile 3:2, 4:3 ya da 16:9 görüntü (en/boy) oranlarında fotoğraf çekilebiliyor. 640x480 ebadında video çekim özelliğine de sahip olan Casio EXILIM Z1000, arada herhangi bir bilgisayara gerek olmaksızın direkt olarak yazıcılara bağlanabiliyor. Hafif ve paslanmaz özel çelik gövde ise, hem Casio EXILIM EX1000’e zarafet katıyor hem de cihazın sağlamlığını garanti ediyor.

Casio Exilim Z1000’in son kullanıcı fiyatı ise 475$+KDV olarak belirlenmiş durumda.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle