Gündem Haberleri

  Çarpıp kaçan 'veliahta' 15 yıl hapis

  DAMLA GÜLER/İSTANBUL
  22.05.2017 - 12:56 | Son Güncelleme:

  Beşiktaş-Antalyaspor maçı çıkışında 75 yaşındaki Sezen Tuna ve kızı 43 yaşındaki Pınar Tarlacı'ya çarparak Sezen Tuna'nın ölümüne kızının da yaralanmasına neden olan Kutmangil ailesinin “veliahtı” Fırat Kutmangil hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Soruşturma kapsamında alınan bilirkişi raporunda ise kazada ölen Sezan Tuna ile yaralı kurtulan kızı Pınar Tarlacı asli kusurlu bulundu.

  Aydın'ın Pamukören Beldesi’nin eski belediye başkanlarından olan Sezen Tuna ve kızı Pınar Tarlacı 21 Ekim’de oynanan Beşiktaş-Antalyaspor maçını izlemek için Vodafone Arena Stadı’na gitti. Maçın ardından evlerine gitmek üzere stadyumdan ayrılan baba kıza yolun karşısına geçmek isterken Kutman Şirketler Grubu Yöneticisi Fazlı Kutmangil'in 23 yaşındaki oğlu ve şirketin veliahtı Fırat Kutmangil'in kullandığı motosiklet çarptı.

  Çarpıp kaçan veliahta 15 yıl hapis

  11 GÜN SONRA SERBEST KALDI

  Kazanın şiddetiyle Sezen Tuna’nın sağ bacağı koptu ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kızı Pınar Tarlacı’nın ise bacağı kırıldı. Kazanın ardından ola yerinden kaçan Fırat Kutmangil iki gün sonra yakalandı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Ancak Kutmangil 11 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.

  BABA KIZ ASLİ KUSURLU BULUNDU

  Soruşturma kapsamında alınan bilirkişi raporu kazada ölen Sezen Tuna ile yaralanan kızı Pınar Tarlacı’yı yüzde 70 asli kusurlu buldu. Baba kızın karşıdan karşıya geçerken kendilerine yeşil ışığın yanmasını beklemediği belirtilen raporda, yolun sağını ve solunu da kontrol etmeden dikkatsiz bir şekilde karşıya geçtiklerine değinildi.

  Bilirkişi şüpheli Fırat Kutmangil’i ise yüzde 30 kusur derecesi ile ikinci derecede kusurlu buldu. Şüphelinin ışıklar kendisine yeşil yanıyor olsa bile yolda yayalar olabileceğini düşünerek hızını kontrol etmesi gerektiği anlatılan raporda, Kutmangil’in bu kurala uymayarak kazanın oluşumuna sebebiyet verdiği belirtildi.

  15 YILA KADAR HAPSİ İSTEDİ

  Alınan bilirkişi raporu sonrası hazırlanan iddianamede Kutmangil hakkında, "Taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olmak" suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

  Çarpıp kaçan veliahta 15 yıl hapis

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (22.05.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: kutmangil , sezen tuna , kaza , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı