Gündem Haberleri

  Cansız mankenle iç giyim defilesi

  Turgay İPEK(DHA)
  05.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erzurum’da yeni açılan bir kadın iç giyim mağazası, halktan tepki görmemek için cansız mankenlerle defile düzenledi. Türkiye’de belki de bir ilke imza atan işyeri sahibi Turan Demir, "Mankenler cansız olunca defile de oldukça sakin geçti" dedi.

  ERZURUM’un Çaykara Caddesi’nde Mavi Çarşı altında kadın iç giyim ürünleri satmak için mağaza açan Turan Demir, üretici firmanın açılışa canlı manken gönderme teklifine, "Anket yapalım, halkın nabzını tutalım" karşılığını verdi. Canlı mankenlerle iç giyim defilesi yapma düşüncesine vatandaşların sıcak bakmamaları üzerine Turan Demir, ilginç bir yöntemle açılış yaptı. Mağazanın kadın satış görevlileri, çamaşır giydirilen cansız mankenleri kucaklarında dolaştırarak ürünleri müşterilere tanıttı. İşyeri sahibi Turan Demir, şunları söyledi:

  MÜŞTERİ ÖNCE ŞAŞIRDI

  "Önce, muhteşem bir defile ile mağazayı açmayı düşündük.. Canlı mankenlerle iç giyim defilesi yapma isteğimize, görüşlerine başvurduğumuz kadınların yüzde 90’ı sıcak bakmadı. Bu nedenle Erzurum’da mankenli bir açılışın tepki göreceğine karar verdik ve defileden vazgeçtik. Bir işyerinde halkın tepkisini alırsan, iş yapamazsın. Bunun üzerine çareyi cansız mankenlerle defilede bulduk. Müşteri geldikçe, satış görevlileri cansız mankenleri gezdiriyor. Böylece yaşanabilecek tüm olumsuz görüntüleri engellemiş olduk. Mankenler cansız olunca defile de sakin geçti. Müşteriler biraz şaşırsa da çok olumlu tepkiler aldık."

  CANSIZ MANKENİ TAŞIMAKTAN CANI ÇIKTI

  Cansız mankenlere çamaşır giydirip mağaza içinde dolaştırmaktan yorgun düştüğünü söyleyen satış elemanı Gülhan Erbaş, "Taşıdığım cansız mankeni görenler önce bir anlam veremedi. Ama bunun bir defile olduğunu fark edince çok şaşırdılar. Mankeni taşımak beni yordu" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı