Gündem Haberleri

  Çanakkale’de kuvvetli lodos deniz ulaşımını olumsuz etkiledi

  Ersan KÜÇÜKKURU/ ÇANAKKALE (DHA)
  31.01.2015 - 10:49 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE Boğazı ve Kuzey Ege’de etkili olan kuvvetli lodos deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Avrupa yakasına ulaşım sadece Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale- Kilitbahir hatlarından güçlükle sağlanıyor.

  Dün akşam saatlerinden itibaren Çanakkale ve çevresinde fırtına şeklinde esen lodos, en çok deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Kuzey Ege’de cuma gününden itibaren üç gün iptal edilen Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada seferlerinin yanı sıra Çanakkale Boğazı’nda da seferler aksadı. Boğazda 60 kilometre hızla esen fırtına dolayısıyla 00.30 itibariyle Lapseki-Gelibolu ile Çardak-Gelibolu arasındaki deniz ulaşımı durdu. Deniz yolunu kullanarak Avrupa Yakası’na İstanbul ve Trakya yönüne gitmek isteyen sürücüler, Çanakkale- Eceabat hattına yönlendirildi.

  ARAÇ KUYRUKLARI OLUŞTU

  Gece boyu sadece Çanakkale-Eceabat hattında saatsiz olarak seferler yapıldı. Bu hattı kullanmak isteyen özellikle ağır tonajlı araçlar iskele ve şehir içinde uzun kuyruklar oluşturdu. Demircioğlu Caddesi’ne sıralanan araçlar geçiş yapmak için beklemeye başladı. Sabahın erken saatlerinde Çanakkale-Kilitbahir hattının da açılması kuyrukları eritti. Şuan için kentte sadece Çanakkale- Eceabat ile Çanakkale Kilitbahir hatlarının çalıştığı belirtildi. Meteoroloji, fırtınanın gün boyu etkisini sürdüreeceğini bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı