Gündem Haberleri

  Çaltı'dan Büyükşehir ve Şişli'ye suç duyurusu

  A.A
  13.10.2008 - 17:27 | Son Güncelleme:

  CHP Şişli İlçe Başkanı Dursun Çaltı, Şişli'de yapımı süren bir inşaata ilişkin, Büyükşehir ve Şişli Belediye Başkanları ile imar müdürleri ve iş adamı Mehmet Hattat hakkında suç duyurusunda bulundu.

  Şişli Adliyesi önüne bir grup partiliyle gelen Çaltı, suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi.

  Dilekçede, Şişli Büyükdere Caddesi, 11 ada 2 pafta, 95 parsel üzerindeki inşaat için yasal olarak verilen iznin üç emsalle sınırlı ve toplamda 40 bin metrekare olması gerekirken, inşaatın 100 bin metrekareyi geçtiği ve halen devam ettiğinin bazı gazetelerde yayınlandığı ifade edildi.

  Dilekçede, bu gerekçeyle, inşaatı yapan iş adamı Mehmet Hattat hakkında, TCK'nın 184/1. maddesi gereği, ruhsata aykırı bina yapılması iddiasıyla kamu davası açılması istendi.

  Şantiyeye elektrik ve su kullanımı verilmesi gerekçesiyle görevli memurlar ve imar müdürleri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hakkında da TCK'nın 184/2. maddesi uyarınca işlem yapılması istenen dilekçede, “İnşaatın devamına müsaade eden, göz yuman kamu görevlilerinin hakkında da idari soruşturma yapılmak üzere evrakın tefrik edilmesi ve gerekli işlemlerin yapılması” talep edildi.

  Dilekçede, “Yapı ruhsatlarının savcılıkça getirtilerek, bilirkişi vasıtasıyla halen devam eden inşaatın konumuyla uygun olup olmadığının saptanması” istendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı