GeriGündem Büyük Türkiye’yi yeniden kuruyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyük Türkiye’yi yeniden kuruyoruz

Bayındır Barajı’nda oluşturulan Mavigöl Rekreasyon alanını açan Başbakan Erdoğan, ‘Yaptıklarımızla özlenen, yeniden büyük Türkiye’yi inşa ediyoruz, kuruyoruz’ dedi. Erdoğan, yeni Türkiye’nin eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzere dört temel üzerine inşa edileceğini söyledi.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzere dört temel üzerinde Türkiye’yi inşa edecekleri sözünü verdiklerini anımsattı, ‘Yaptıklarımızla özlenen, yeniden büyük Türkiye’yi inşa ediyoruz, kuruyoruz’ dedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Bayındır Barajı’nda oluşturulan Mavigöl Rekreasyon Alanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakanın katılımıyla açıldı. Mavigöl ile aynı anda Etlik 1011 Kavşağı ve Çiftlik Köprüsü’nün de açılışları yapıldı. Açılışta konuşan Erdoğan, eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olmak üzere dört temel üzerinde Türkiye’yi inşa edeceklerini söylediklerini anlatırken, eğitim alanında Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir rekoru gerçekleştirdiklerini, 3 yılda 60 bin derslik yaptıklarını kaydetti. Sağlık alanında gerçekleştirdikleri hizmetlerin Türkiye’nin dört bir yanını sardığını anlatan Erdoğan, şunları ekledi:

KONUT ATAĞI

‘Bu hizmetlerimiz adalette, emniyette devam ediyor. Türkiye genelinde duble yol çalışmalarımız hızla sürüyor. Çünkü ’yol medeniyettir’ dedik, ’su medeniyettir’ dedik. Yolun ve suyun olmadığı köy kalmayacak dedik ve bunun için çalışıyoruz. Bu yıl bu amaçla 300 trilyon valiliklere, 200 trilyon da köye hizmet götürme birliklerine para gönderdik. 2006 ve 2007’de bu artarak devam edecek. Zira köylerimizi alışılmış köy olmaktan çıkarmak zorundayız. Bu yolda yeni adımımız nedir? Toplu konut. Toplu konutta da değişim, dönüşüm projelerini gerçekleştiriyoruz. Bu yıl sonuna kadar 150 bin konutun temelini atacağız, yıl sonuna kadar ayrıca 56 bin konutun anahtar teslimini de yapacağız. 2007 sonunda bu konutların adedini 250 bine çıkaracağız, istiyoruz ki modern şehirlere kavuşalım.’

Önce tur, sonra nikáh

Ankara Mavi Göl’ün açılışına katılan Başbakan Tayyip Erdoğan önce botla gölde tur attı daha sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kullandığı golf aracıyla tören alanına geçti. Töreni sunan İkbal Dönmez’in Burhan Karagözlü ile nikahına, eşi Emine Erdoğan’la birlikte şahit olan Erdoğan’ın esprisi çifti güldürdü. Evlilik cüzdanını İkbal Hanım’a uzatan Erdoğan, Burhan Karagözlü’ye de ‘Aradığın zaman bulmak istiyorsan defteri kadına vereceksin’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle