Gündem Haberleri

  'Büyük bir tiyatro yaşanıyor içeride'

  İdris TİFTİKCİ (DHA)
  31.05.2017 - 14:45 | Son Güncelleme:

  15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunanların yargılandığı davayı izleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "İçeride davayı izledik. Gerçekten bir tiyatro sahnesi gibi. Sanki TBMM'yi bombalayanlar onlar değilmiş gibi sanki Cumhurbaşkanlığı Külliyesini, Gölbaşı Özel Harekat Merkezini bombalayanlar onlar değilmiş gibi davranılıyor. Gerçekten içeride darbecilerin halini görmek...gerçekten büyük bir tiyatro yaşanıyor içeride.

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri'de yapılan 15 Temmuz yargılamasını duruşma salonunda şehit yakınlarıyla birlikte takip etti.Bakan Sayan duruşmaya verilen aradan dışarı çıkıp basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

   "BÜYÜK BİR TİYATRO YAŞANIYOR İÇERİDE"

  Yargılanan darbecilerin ifadelerini tiyatroya benzeten Sayan, "İçeride davayı izledik. Gerçekten bir tiyatro sahnesi gibi. Sanki TBMM'yi bombalayanlar onlar değilmiş gibi sanki Cumhurbaşkanlığı Külliyesini, Gölbaşı Özel Harekat Merkezini bombalayanlar onlar değilmiş gibi davranılıyor. Gerçekten içeride darbecilerin halini görmek...gerçekten büyük bir tiyatro yaşanıyor içeride. Ama yüce Türk adaleti, hak ettikleri cezayı inşallah onlara verecektir"dedi.

  DURUŞMAYA GELEN ŞEHİT YAKINLARINA BAKANLIK DESTEĞİ

  Bakanlık olarak her zaman 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarının yanında olduklarını söyleyen Kaya, " Onlar bize aziz şehitlerimizin emaneti. Bugün de şehit yakınlarımıza destek için buradayız. Onlara hizmet etmek bizim için büyük bir gurur" dedi.

  Kaya, Silivri'nin uzak olması sebebiyle ailelerin duruşmaları takip etmesi için ring seferler koyduklarını ve her türlü ihtiyaçlarını karşıladıklarını da açıkladı.

  Etiketler: FETÖ , Mahkeme , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı