Gündem Haberleri

  Buyrun Denktaş’a gidelim

  Turan YILMAZ / ANKARA
  17.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e, KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş için bugün düzenlenecek cenaze törenine birlikte gitmeyi önerdi.

  Demirel ise rahatsızlığı nedeniyle Gül’ün davetini teşekkür ederek, geri çevirdi. Demirel’in yakın çevresinin verdiği bilgiye göre, Gül’ün bu önerisi Demirel’e dün sabah iletildi. Gül, 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e de Denktaş’ın cenaze törenine birlikte gitmeyi teklif etti. Sezer de Gül’ün önerisine teşekkür edip mazeret bildirdi. Demirel’e, Gül’ün yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da KKTC’ye birlikte gitmeleri için davet geldi. Demirel, Kılıçdaroğlu’na da aynı yanıtı verdi.

  ABD geleneği

  Görevdeki devlet başkanının, önemli ziyaretlere önceki devlet başkanlarıyla gitme geleneği ABD’de de bulunuyor. Eski Başkan Bill Clinton, 1999’da Ürdün Kralı Hüseyin’in cenaze törenine, Gerald Ford, George Bush (baba) ve Jimmy Carter’la gitmişti. Eski Başkan George W. Bush da Papa Jean Paul’ün cenazesine Clinton ve baba George Bush ile gitmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı