Gündem Haberleri

  Süreç devam ediyor: KYK sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Hürriyet Haber
  31.10.2017 - 09:22 | Son Güncelleme:

  Öğrenimlerini sürdürebilmeleri için üniversite öğrencileri açısından büyük önem arz eden KYK burs sonuçları, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun değerlendirmesinin tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerin erişimine açılacak. Öğrenciler kadar ailelerin de merakla araştırdığı KYK burs sonuçları, kısa sürede öğrencilerin hesaplarına tahsis edilecek. Peki, KYK sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sonuçlar hakkında bazı bilgiler

  Gözler burs başvurularında öncelikli tercih KYK'da! 24 Ekim'de sona eren KYK burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir tarih verilmese de öğrenciler sık sık kurumun resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ilgililere ulaşmaya çalışıyor. Peki burs sonuçları bu hafta açıklanacak mı? KYK burs sonuç tarihi belli oldu mu?

  KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

  KYK burs başvuru sonuçları için Kredi Yurtlar Kurumu'ndan net bir tarih gelmedi. KYK burs sonuçları, Kredi Yurtlar Kurumu'nun resmi sitesi üzerinden takip edilebilecek. Sorgulama sayfasında T.C kimlik numaranız, cilt no, aile sıra no kimlik bilgilerini girdikten sonra ekrandaki güvenlik kodunu da girip sorgula düğmesine tıklayarak burs kazanıp kazanmadığını öğrenebilecek.

  KREDİ VE BURS TUTARI NE KADAR?

  Fırat Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 2018 yılının burs ve kredi rakamını da açıkladı.
  Öğrenci sayısının 7 milyonu aştığını belirten Başbakan Binali Yıldırım, "Okullara her türlü alt yapıyı yapmışız. Sadece yol yapmamışız, akıl yolu yapmışız. Doğuda ne varsa, batıda o var. İletişimde sayısal uçurumu ortadan kaldırdık. Şuanda okullarımızda etkileşimli tahtalar var, internet bağlantısı var, merkezi sistemler hocalarımız imtihan yapabiliyor. 190 yurdumuz vardı, 562 yeni yurt buna ilave ettik 752’ye çıkarttık. Hizmet standartlarını yükselttik, şimdi otel odaları gibi 3 öğrencinin bir odada kalacağı yurtlarımız var. Öğrencilerimiz burs ve kredi ile desteklendi. 2003’te öğrenci başına 45 lira burs veya kredi veriyorduk, 2017'de 425 oldu, 2018’de bu rakam 470 olacak. Bunlar önemli gelişmeler yeterlimi yetmez. Bunu da ilk defa Elazığ'da açıklıyorum" dedi.

  KYK DESTEK’E TWEET YAĞIYOR

  Kredi Yurtlar Kurumu’nun resmi internet sayfasından bir sonuç alamayan öğrenciler, yetkililere Twitter üzerinden ulaşmaya çalışıyor. Öğrenciler, soru işaretlerine yanıt bulmak amacıyla KYK Destek sayfasına yazıyor.Güven koç‏ @Gvnkc17 

  @KYK_DESTEK burs başvurumu yaptım sonuçlar açıklandıktan sonra eğer kazandıysam ilk burs ne zaman yaaıcak acaba

  Fahri Fırat‏ @westbrookthemvp
  @KYK_DESTEK Merhaba, burs/kredi ne zaman verilmeye başlanacak acaba

  Erdi‏ @batmannibal
  Rüyamda KYK’dan burs kazanıyordum

  Y.Y.‏ @yusuffyolcuu
  @KYK_DESTEK bursumun belirlenen süreden daha kısa zamanda yatma ihtimali var mı acaba?

  Mert Ozturkmen‏ @Mrtoztrkmnn
  @KYK_DESTEK kredi ve burslarda gecen sene olduğu bu sene de ilk defa alanlara ocakta toplu ödeme olacak mı

  Hüseyin Özmen‏ @KusemHusem
  @KYK_DESTEK kolay gelsin KYK burs/kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı