Gündem Haberleri

  Bülent Arınç: Meclis disiplini gereği söylenmiş sözdür

  Hürriyet Haber
  29.07.2015 - 20:41 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Meclis'te HDP'li bir milletvekiline söylediği 'Hanımefendi sus. Bir kadın olarak sus' sözlerine açıklık getirdi.

  CHP'nin olağanüstü toplantı çağrısı üzerine CHP'li Meclis Başkanvekili Şafak Pavey'in başkanlığında toplandı. Kürsüye ilk olarak hükümet adına söz alan Bülent Arınç'ın konuşma süresi bitince Pavey 2 dakika ek süre verdi. Pavey'e sitem eden Arınç "Çok hasis davrandınız" dedi. Arınç 2. kez kürsüye gedliğinde HDP'yi eleştirdi. HDP sıralarından bir kadın milletvekilinin tepkisine ise Arınç, "Hanımefendi sus. Bir kadın olarak sus" cevabını verdi.

  Arınç Twitter hesabından bu konuda bir açıklama yaptı. 'Meclis disiplini gereği söylenmiş sözdür.' diyen Arınç şu açıklamada bulundu:

  "Yüce Meclis çatısı altında görev yapan hiçbir sayın milletvekiline sözlü veya fiili müdahalede bulunmak tarzım değildir. Ancak konuşmam sırasında ısrarla müdahalede bulunan bir kadın milletvekiline "Hanımefendi sus. Bir kadın olarak sus" demek. Meclis disiplini gereği söylenmiş sözdür. HDP Milletvekilleri şov yapıyorlar, hedef saptırıyorlar."

  Bülent Arınç: Meclis disiplini gereği söylenmiş sözdür

  Etiketler: ak parti , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı