Gündem Haberleri

  Bu sözleri ele verdi: Sürücü bana benziyor

  Süheyla GÖZDERELİLER/DHA
  02.06.2017 - 22:01 | Son Güncelleme:

  YALOVA’nın Çınarcık ilçesinde 6 yaşındaki Eylül U.’nun öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada korkunç cinayetlerle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı.

  Şüpheli Murat Şahin Akyüz’ün Eylül U.’yu öldürdükten sonra gece ve gündüz arama çalışmalarına katıldığını belirten yetkililer, “Arama çalışmaları sırasında dikkat çeken garip hareketler yapıyordu. Bir ara, 'Dün buradan arkasında bavul bulunan bir motosiklet geçti. Sürücüsü bana benziyordu. Bavulu binaya atıp gitti' dedi. Bunun üzerine binada yapılan aramada ceset bulundu. Kendisi de gözaltına alındı" dedi.

  Bu arada, Akyüz’ün, talihsiz kız çocuğunu bir başka yerde öldürdüğünü sonra bavula koyduğunu belirten yetkililer,  "Eylül'ü elleriyle boğazını sıkıp öldürmüş. Yapılan ilk incelemede maalesef tecavüz bulguları var. Bunların kesin sonucu otopsinin ardından ortaya çıkacak" diye konuştu.

  Kocaeli Cezaevi’nde tek kişilik hücreye konulan Akyüz’ün, infaz koruma memurlarına, "Bana bir şey yaparlar mı?" diye sorduğu öğrenildi. Yalova Baro Başkanı Avukat Hakan Gergeroğlu da yazılı bir açıklama yaparak yargı sürecinin takipçisi olacaklarını belirtti.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı