Gündem Haberleri

  Bizi diktatör yönetiyor demiştim

  AA
  02.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara'dan İstanbul’a gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi.

  "Türkiye’de önemli gelişmeler var, değişimler var. İstanbul kaynaklı, bütün Türkiye’ye etap etap yayılan bir halk direnişi var, halk hareketi var. Türkiye’nin bir diktatör tarafından yönetildiğini söylemiştim. Bir grup toplantısını da diktatör tanımı üzerine yapmıştım. Geçen her gün bizim bu tanımımızı ve görüşümüzü doğruluyor. 10 binler itiraz ediyor, diktatöre itiraz ediyorlar, baskıya itiraz ediyorlar, özgürlük istiyorlar, demokrasi istiyorlar. Ben de bunun için İstanbul’a gidiyorum, özgürlük ve demokrasi için. Recep Tayyip Erdoğan’ın gücü yetmez buna. İktidar oldum, her şeyi yapacağım anlamına gelmez bu. Türkiye’de bir polis devleti olduğunu siz yeni mi fark ediyorsunuz? Recep Tayyip Erdoğan, ‘ne dersem o gerçekleşir’ diyor." 

  "Bunun adı 1940’lı yıllarda ‘Hitler’e doğruydu’, şimdi ‘Recep Tayyip Erdoğan’a doğru’. Erdoğan bir şey söyler her şey gerçekleşir. Erdoğan bir şey söyler, AKP milletvekilleri kanun tekliflerini verirler. 1940’ların Almanyası’nı 2013’ün Türkiyesi’nde yaşamak istemiyoruz, biz demokrasi ve özgürlük istiyoruz kendi ülkemizde. Recep Tayyip Erdoğan’ın özgürlükleri ve demokrasiyi kesmeye gücü yetmez. (Erdoğan’ın ‘Birisinin burnu kanarsa sorumlusu CHP olur’ sözlerine) Neye dayanarak bunu söylüyor? Polisine güvenerek mi söylüyor? TOMA’lara güvenerek mi bunu söylüyor? Devletin görevi yurttaşın güvenliğini sağlamaktır. Devletin görevi, eylem yapan yurttaşın hakkını korumaktır.” 

  MHP DE TAKSİM’DEYDİ

  Taksim Meydanı’na gidenler arasında, dün MHP’liler de vardı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın da bulunduğu grup sloganlarla Taksim’e geldi.     

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı