GeriGündem Beyza'yı boğup yakan zanlı intihar etmek istemiş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beyza'yı boğup yakan zanlı intihar etmek istemiş

Konya'da 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nu boğarak öldürdüğü ve sobada yaktığı öne sürülen zanlının, cinayetten bir ay önce 3 yaşındaki kızının yetkililer tarafından alınarak dedesine verildiği bildirildi.

Konya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, 4 yaşındaki kız çocuğunu öldürmek suçundan tutuklanan Kezban U.'nun hiçbir rahatsızlığı olmamasına rağmen 3 yaşındaki kızı A.U'yu sürekli doktora götürdüğü öğrenildi.


En son kızını Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götüren Kezban U.'nun daha önce bir çocuğunu kaybettikten sonra iki kez intihara teşebbüs ettiğini öğrenen yetkililer, hiçbir rahatsızlığı olmadığı halde sürekli doktora götürdüğü çocuğunun Kezban U.'dan alınması gerektiğine karar verdi.

Hastanedeki sosyal hizmetler görevlisinin girişimi üzerine Konya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri ailenin evinde inceleme yaptı.

Çocuğun babası Mustafa U.'nun talebi ve yetkililerin yaptıkları inceleme sonrası, A.U, büyükbabası ve babaannesine verildi.

ÖĞRENCİ SERVİSİNDE ÇALIŞMIŞ

Cinayet zanlısı kadının kocası Mustafa U., olayın şaşkınlığını hala üzerinden atamadığını söyledi.

Televizyonlarda eşinin yaptığı olaydan dolayı “pişmanım” kelimesini duyduktan sonra söylenenlerin haklılığına inanmaya başladığını belirten Mustafa U., “Böyle bir olay nasıl oldu anlamıyorum. Bana sürekli Beyza'nın kaybolmasından çok üzüntü duyduğunu, bulunamadığı için bir mezarı bile olmadığını söylüyordu” dedi.

Boşanmayı düşündüğü eşinin ilk çocukları Kader'i kaybettikten sonra iyice bunalıma girdiğini anlatan Mustafa U., şunları kaydetti:
“İki kez intihara teşebbüs etti. Bu durumu ben Ankara'daki hastanede yetkililere anlatınca, küçük kızımın bakımını babamlar üstlendi. Ben Kezban'ı sürekli doktora götürmek istiyordum. Ancak bana 'ben deli miyim' diyerek tepki gösteriyordu. Zaten ısrarcı olduğumda intihara teşebbüs etmek istiyordu. Beyza'nın kaybolduğu gün eşim Kezban'ın lokantadaki işine son verildi. Daha sonra öğrenci servisinde bir süre çalıştı.”

Konya'da ekmek almak için çıktığı Alavardı Mahallesi'ndeki evine dönmeyen 4 yaşındaki Beyza Çökekoğlu'nu katil zanlısı Kezban U. 33 gün sonra yakalanmış, küçük çocuğu boğarak öldürdükten sonra cesedini sobada yaktığı belirtilen Kezban U. tutuklanmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle