Gündem Haberleri

  Beyinleri yemek, penisleri çorba oldu

  DIŞ HABERLER SERVİSİ
  14.07.2012 - 12:29 | Son Güncelleme:

  Papua Yeni Gine’de büyücülük yaptıkları iddia edilen yedi 'şifacı'yı öldürüp yiyen 29 kişi tutuklandı. Tutukluların, bir yamyamlık tarikatının üyesi oldukları sanılıyor.

  Madang Polis Şefi Anthony Wagambie, tarikat üyelerinin kurbanlarının beyinlerini çiğ çiğ yediklerini, penislerinden de çorba yaptıklarını söyledi. Wagambie, AP Ajansı’na yaptığı açıklamada, “Yanlış bir şey yaptıklarını düşünmüyorlar ve yaptıkları şeyi açıkça itiraf ediyorlar” dedi.

  Balta girmemiş ormanlarda yaşayan şüphelilerin iddiasına göre, öldürülen kişiler yaptıkları büyü karşılığında yoksul köylüleri kendileriyle cinsel ilişkiye girmeye zorluyordu.

  Köylüler, 'şifacı'ların organlarını yiyerek onun sahibi olduğunu düşündükleri doğa üstü güçleri de kontrol altına almayı umuyorlarmış.

  Bunun yaygın bir durum olduğunu söyleyen Wagambie, ülkenin kuzeydoğusundaki ormanlık alanda insan eti yiyen yaklaşık 700 ile bin kişilik bir tarikatın bulunduğunu söyledi. The National Gazetesi’ne göre, şüpheliler salı günü Madang’ta mahkeme önüne çıktı. Suçlular, kasten adam öldürmekle suçlanıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı