Gündem Haberleri

  Benim Tercihim

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Güzelin solist aşkı

  Sahnelerin ünlü solisti Uzay ile evli olan 1996 yılı Türkiye Üçüncü Güzeli Antalyalı Sedef Bildik'in özel yaşamı, dizilere konu olabilecek nitelikte.

  ANTALYA'nın ünlü eğlence mekanı Club çapkın'ın solisti Uzay Hülagü ve biricik eşi 1996 Türkiye Üçüncü Güzeli Sedef Bildik Hülagü'nün hayattaki tercihleri, birbirleri üzerine.

  Çiftin birbirleriyle tanışmasından, şimdiye kadar olan hikayeleri, dizilere konu olabilecek nitelikte. Örnek çiftin tanışıp evliliğe gitmelerini sağlayan ise, balerin olmayı hayal eden Sedef olmuş.

  ANTALYA'DA TANIŞMA

  Sedef Bildik, 1996 Türkiye Güzellik Yarışması'nda derece alınca, şansı da açıldı. Peşpeşe dizilerde oynamaya başlayan ve fotomodellik de yapan Sedef'in aklı, Antalya'daki Flamingo Disko'da sahne alan Uzay'da idi.

  Aynı yıl arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için geldiği diskoda Uzay ile tanışma fırsatı da buldu. Tarihler flört dönemi başlangıcı olarak 10 Aralık 1996'yı gösteriyordu. İki yıl süren ilişki, 10 Mart 1998'de evlilikle noktalandı.

  İŞTE LİSTESİ

  Kıyafeti : Mango, Poze

  Ayakkabısı : Picasso

  Saati : Seiko, Titanium

  Parfümü : Burberrys Classic

  Kuaförü : Kuaför Ramazan

  Sevdiği içki : Beyaz şarap

  Gittiği eğlence mekanı : Çapkın

  Sevdiği cafe : Mudo Cafe

  Restoran tercihi : Soho

  Sevdiği otomobil : Smart

  Sevdiği aktör : Mel Gibson

  Sevdiği aktrist : Meltem Cumbul

  Sevdiği şarkıcı : Uzay, Sertab

  Son izlediği film : Altıncı his

  Sedef BİLDİK

  Ajansın gözdesi

  Şarkıcı Uzay, gece hayatını ve müziği severken, Sedef'in bunlara zıt oluşu evliliklerinden birşey kaybettirmedi. Uzay, geçen yıl da Antalya'nın gözde eğlence mekanı Club Çapkın'da, ortağı Aşkım'la birlikte sahne almaya başladı.

  Uzay, her gece Çapkın'da ter dökerken, eşi Sedef de tonmaister'in yanında O'nu izliyor. Ünlü solist Uzay, şu sıralarda ikinci kasetinin hazırlıklarını yapıyor.

  Bu kasette söz ve müziği kendisine ait 8 parça yer alıyor. Türkiye Güzeli Sedef ise, halen İstanbul'daki No Name Ajans'ta fotomodelliğe devam ediyor. Sedef, bugüne kadar 5 dizi, yarışma programı ve bir film için kamera karşısına geçti.

  Fanatik rekabet

  BugÜne kadar olan beraberliklerinde anlaşamadıkları tek nokta Sedef'in Fenerbahçeli, Uzay'ın ise Galatasaraylı oluşu. İkili, özellikle Fenerbahçe-Galatasaray maçlarında sanki iki düşman olduklarını söylüyor.

  Güzel Sedef, takımıyla ilgili bir anısını da şöyle alatıyor; ‘‘Eşim Uzay ile iki takımın şampiyonluğu konusunda iddiaya girdik ve sözleşme imzaladık. Bir gün bu sözleşmeyi yere düşürdüm. Uzay da hemen aldı ve işleme koydu. O sırada lig bitmemişti fakat Cimbom şampiyonluğu garantilemişti. Ben de o günden sonra Galatasaraylı oldum.’’

  Sedef, eski takımı Kanarya'yı çok özlediğini her fırsata dile getirmeden de edemiyor.

  Dizi güzeli

  KATILDIĞI güzellik yarışmasında aldığı derece ile şansı açılan Sedef Bildik, ilk olarak ekranlarda yayınlanan ‘‘Böyle mi olacaktı?’’ adlı dizi ile kamera karşısına geçti.

  Bu dizide Berna Laçin, Hande Ataizi gibi ünlülerle birlikte rol alan Sedef, daha sonra sırasıyla ‘‘Çiçek Taksi’’, İbrahim Erkal'ın ‘‘Canısı’’, Gülşen Bübikoğlu'nun başrol oynadığı ‘‘Affet bizi hocam’’ ve Kadir İnanır'ın ‘‘Marziye’’ dizisinde oynadı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı