Gündem Haberleri

  Beni güvendiğim bir arkadaşım yakalattı

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  21.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sahte pasaportla yurtdışına kaçtığı ve üvey oğlu İsmail Onur Özbizerdik’in öldürülmesi talimatını verdiği gerekçesiyle hákim karşına çıkan Alaattin Çakıcı, sıfır hata yaptığını ancak Avusturya’da güvendiği bir arkadaşı tarafından yakalattırıldığını öne sürdü. 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada aylık kazancı sorulan Çakıcı, ‘Yurtdışında işyerlerim, ABD’de de benzin istasyonlarım var. Aylık gelirim 40-50 bin dolar’ dedi.

  Sıfır hata yaptım

  Yakalanmamak için telefon ve kredi kartı kullanmadığını ifade eden Çakıcı, ifadesinde şöyle dedi: ‘Sıfır hata yaptım, ama yine de yakalandım. Güvendiğim bir arkadaşım tarafından yakalattırıldım. Beni Türk polisi değil Avusturya polisi yakaladı’ dedi.

  Avcı’yla 3 kez görüştüm

  Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı’yla, 1996’da üç kez telefonla görüştüğünü öne süren Çakıcı, ‘Avcı onurluysa ne konuştuğumuzu çıksın anlatsın’ dedi. Kimse için ölüm emri vermediğini de söyleyen Çakıcı ile 4 sanığın tahliyelerine karar verilerek duruşma ertelendi. Başka suçtan tutukluluk hali devam eden Alaattin Çakıcı, cezaevine götürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı