Gündem Haberleri

  Bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramı hava durumu tahmini

  Hürriyet Haber
  27.08.2017 - 18:38 | Son Güncelleme:

  Kurban Bayramı'nda hava durumu nasıl olacak sorusu, ziyaretlerin gerçekleştirilip dini vecibelerin yerine getirileceği bu günlerde dışarıda vakit geçirecek vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Bayramda hava nasıl olacak sorusuyla Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu açıklama merak ediliyor. Peki, Kurban Bayramı'nda hava durumu nasıl olacak? İşte, merak edilen o tahmin

  Kurban Bayramı hava durumuna göre planlarını şekillendirecek olan vatandaşlar, detayları internet üzerinden araştırmaya devam ediyor. Bayramda hava muhalefeti gibi sürprizlerle karşılaşmak istemeyen vatandaşlar, hava durumunu öğrenmek istedi. Peki, Kurban Bayramı'nda hava durumu nasıl olacak? İşte, bazı detaylar

  BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK?

  Meteorolojiden alınan bilgilere göre bayramın ilk günlerinde hava sıcaklığının yurdun doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir. Bayramın ilk günlerinde yağışın yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülmektedir.

  Bayramın son gününde ise hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor. Yağışın da bayramın ilk günlerinde olduğu gibi mevsim normallerinde seyredeceği öngörülüyor.

  BAYRAMDA İSTANBUL VE ANKARA'DA HAVA SICAKLIĞI NORMAL SEYRİNDE

  Hava tahmini yapan bazı kuruluşların verdiği bilgiye göre bayramda İstanbul ve Ankara'da hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyredeceği öngörülüyor. Bayramda İstanbul'da en yüksek sıcaklık ortalamasının 30 ila 35 derece, en düşük sıcaklığın ise 22 ila 24 derece arasında seyredeceği; Ankara'da ise en yüksek sıcaklık 29 ila 36 derece, en düşük sıcaklığın ise 14 ila 20 derece arasında değişkenlik göstereceği öngörülüyor.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı