Gündem Haberleri

  Bayramda hasılat iyi

  Mevlüt TEZEL
  02.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yılmaz Erdoğan’ın “Neşeli Hayat”ı bayram boyunca 396 bin 994 kişi tarafından izlendi. Gençlerin yeni fenomeni “New Moon”un üç günlük seyirci sayısı ise 222 bin 654.

   FİLMDEN KARELER (FOTO-GALERİ)  

  NEŞELİ HAYAT'IN KAMERA ARKASINDA YAŞANANLAR / WEB TV

  BAYRAMA denk gelen ve sonuçları merakla beklenen 27-29 Kasım tarihleri arasındaki ‘hafta sonu box office’ listesinde seyirci sayıları tam olarak açıklanmadığı için sıralamada kesin sonuçlar elde edilemedi. Kimi yapımcı bayramı kriter alarak dört günlük gişe hasılatı açıkladı, kimisi ise gişe hasılatını açıklamaya gerek bile görmedi.    

  Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve başrolünü üstlendiği, eleştirmenlerden övgü alan “Neşeli Hayat” filmi bayram boyunca (4 gün) 396 bin 994 kişi tarafından izlendi. Haftanın vizyona yeni giren bir diğer yerli yapımı “Türkler Çıldırmış Olmalı” ise ilk üç günde 148 bin 481 seyirci sayısına ulaştı.    
     
  Bayram haftasında yabancı yapımlar da gişede başarıya ulaştı. Hollywood’un gişe canavarı “2012”, 189 bin 560, gençlerin yeni fenomeni “Twilight”ın devam filmi “New Moon” (Yeni Ay) ise 222 bin 654 kişi tarafından izlendi. Böylece toplamda “2012” 1 milyon 28 bin, “New Mooon” ise 716 bin seyirci sayısına ulaştı.  

  Açıklama yine yok 

  Ezel Akay’ın son filmi “Yedi Kocalı Hürmüz” filminin hasılatı ise geçtiğimiz hafta olduğu gibi yine açıklanmadı. Filmin yapımcısı Sami Dündar geçtiğimiz hafta “Bu prensip olarak alınmış bir karar. Gişe hasılatını bayramdan sonra açıklayacağız” demişti. Filmin bayramda da kötü gişe hasılatı elde ettiği tahmin ediliyor. 
   
  Vizontele’yi geçti   

  Erdoğan’ın dördüncü filmi tıpkı diğer yapımlarında olduğu gibi açılış hasılatı açısından büyük ilgi gördü. Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği filmlerin ilk üç gün seyirci sayısı ise şöyle sıralandı:

  Organize İşler: 583.870
  Vizontele Tuuba: 504.219
  Neşeli Hayat: 396.994 
  Vizontele: 367.694

  İNTERNETTE REKOR KIRDI

  GECENİN KANATLARI FİLMİNİN  FRAGMANI (WEB TV) 

  Bir kadın teröristle bir atletin aşkını konu alan, Beren Saat ve Murat Ünalmış’ın başrollerini paylaştığı, 11 Aralık’ta vizyona girecek “Gecenin Kanatları” adlı sinema filmi, Hürriyet.com.tr’de yayınlanan film fragmanları arasında en çok izlenen yapım oldu. Listede “Gecenin Kanatları”nın ardından ikinci sırayı Cem Yılmaz’ın yeni filmi “Yahşi Batı” aldı. Üçüncü sıraya ise kıyamet filmi “2012” yerleşti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı