GeriGündem Bayram trafiğine dikkat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bayram trafiğine dikkat

İSTANBUL

İstanbul'da bazı yollar, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolayısıyla yarın 08.00 ile 15.00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yarın Topkule-Mahmutbey Köprüsü-Topkapı-Vatan Caddesi-Millet Caddesi ve Oğuzhan Caddesi ile Mahmutbey-Habibler-Sultançiftliği yolunun araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.  

Vatan Caddesi'ni kullanan sürücülere yarın için alternatif güzergahlara da yer verilen açıklamada, D-100 Karayolu'ndan Vatan Caddesi'ne gidecek sürücülerin Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray veya Haliç Tüneli Ayvansaray ışıklarından Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametini kullanmaları önerildi.

E-80 Karayolu'nu kullanacakların Milliyet Gazetesi karşısından TEMistikametini, sahil yolunu kullanacakların da sahil kesiminden  Yenikapı-Kumkapı-Sirkeci güzergahını izlemeleri tavsiye edilen açıklamada, Vatan Caddesi'ni kullanarak Fatih ilçesindeki  hastaneleregidecek olan gerek ambulans, gerekse diğer sürücülerin sahil yolunu tercih ederek Samatya'dan Cerrahpaşa, Çapa, Haseki ve Vakıf Gureba hastanelerine ulaşabilecekleri, Fatih istikametinden hastanelere gideceklerin de Atatürk Bulvarı, Aksaray ve Millet Caddesi güzergahınıkullanmaları gerektiği kaydedildi.

ANKARA

Ankara Valiliği, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir ve AKM tören alanı (Hipodrom) üzerinde uçuş yasağı getirdi.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Anıtkabir, bugün saat 12.00'den itibaren, tören hazırlıkları ve güvenlik tedbirleri nedeniyle halkın ziyaretine kapatıldı. Anıtkabir, yarın saat 11.00'de törenlerin bitiminde ziyarete açılacak.

Yarın 08.00-11.00 saatleri arasında Anıtkabir, 08.00-14.00 saatleri arasında da AKM tören alanı (Hipodrom) üzerinde uçuş yasağı uygulanacak.

Cumhuriyet Bayramı'nda 08.00-11.00 arasında Anıtkabir çevresi bağlantı yolları, 08.00-13.00 arasında da AKM tören alanı çevresi bağlantı yolları trafiğe kapatılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle