Gündem Haberleri

  Baykal: Sırada başkaları var

  Hürriyet Haber
  12.05.2010 - 10:07 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanlığı görevinden ayrılan Deniz Baykal, dün sabah çay sohbetinde biraraya geldiği yürüyüş arkadaşlarına, başkaları için de aynı tertiplerin hazırlandığını, “Sırada başkaları var” sözleriyle açıkladı.

  ARKADAŞLARIYLA BÖYLE SOHBET ETTİ - FOTO GALERİ

  Yürüyüş yerine kahvaltı

  Aralarında eski bakanlar Esat Kıratlıoğlu, Edip Safter Gaydalı, valiler Adil Yazar ve Orhan Taşanlar, diş doktoru Mehmet Altan, iş adamları Hasan Kara, İlhan Usanmaz, eczacılar Mustafa Perçiner ve Tuncay Yönder’in bulunduğu “yürüyüş grubu” Baykal’ın evine gitti.

  Sırada başkaları var

  Konuklarını bahçede ağırlayan, çay, kahve, börek ikram eden Baykal, ayrılmasına yol açan kasetle ilgili değerlendirmelerin önemli bilgilere dayandığını belirtti. Baykal, “Sırada başkalarının da olduğu yolunda duyumlarımız var. Başkaları için de tertipler hazırlanmış. Sadece servise konulacağı zaman belli değil” dedi.

  Esat Kıratlıoğlu’nun “bu olayın arkasında yabancı bir ülke yok mu?” sorusuna Baykal, “Hayır. Tamamen hükümetin tertibidir” dedi. Baykal, çaylı-kahveli sohbette bundan sonra neler yapacağını şöyle anlattı:/images/100/0x0/55eac6aff018fbb8f895fbe3

  Konuşmayanlar, boynuma sarılıyor

  “Ben, CHP’den değil sadece genel başkanlık görevinden ayrılıyorum. Benimle iki yıldır konuşmayan, gitmem için çaba gösteren bazı arkadaşlar, gelip ‘gitmeyin’ diye boynuma sarıldılar. Parti tek vücut olmuş durumda. Parti içi dinamiklerin çalışmasını istiyorum. ‘Baykal olmazsa parti iktidar olur’ diyen ve kan değişikliği isteyenler vardı. İşte, onlara da yol açıldı. CHP’nin tek vücut olması, ülkenin kötü gidişine dur demesi için güçlü olması gerekiyor.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı