Gündem Haberleri

  Baykal başka bir gezegende yaşıyor

  Kasım CİNDEMİR/WASHINGTON
  13.02.2005 - 01:23 | Son Güncelleme:

  Washington, sık sık ‘Amerikan namlusunun ucundaki adam’ olduğunu ima eden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ‘daha farklı bir gezegende yaşadığını’ düşünüyor.

  Hürriyet’e konuşan ABD kaynakları, ‘Sayın Deniz Baykal, ABD’nin onu öldüreceğini düşünerek aklını ya yitiriyor ya da yitirmiş. Baykal’ın bizler ile aynı gezegende yaşadığına inanmak kolay değil, çok zor’ dediler. Aynı kaynaklar, Baykal’ın, müttefik bir NATO ülkesinde ciddi geçmişi olan bir siyasi partinin liderliğini yaptığını hatırlatarak, böyle bir kişiden beklenmeyecek derecede ve inanılmaz iddialarla ortaya çıktığının altını çizdiler. ABD kaynakları, şöyle devam ettiler:

  ‘Sayın Baykal’ın liderliğindeki CHP, siyasi hayatta ne kadar başarı gösteriyor? Bu sorunun cevabı aranmalıdır. Bu durumda, Baykal, Amerikan düşmanlığı yaparak ve ABD’nin kendisini öldüreceği iddialarıyla ortaya çıkarak siyasi kazanım elde etmeye çalışıyor gibi görünüyor. Kendi siyasi promosyonu için bu yollara başvuruyor. Deniz Baykal, başka bir gezegende yaşıyor.’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı