Gündem Haberleri

  Batman ilk festivalini yapıyor

  Ayça BARUT
  04.10.2003 - 02:05 | Son Güncelleme:

  Yıllarca fail-i meçhul cinayetler ve intihar eden kadınlarla anılan Batman'da bu kez festival coşkusu var. 6-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 1. Batman- Hasankeyf Kültür Sanat Festivali'nde konser, panel, söyleşi, sergi, Türkçe ve Kürtçe tiyatro oyunları, dans ve film gösterimleri yapılacak. Kürt müziğinin ünlü ismi Ciwan Haco, Şilili müzik grubu İnti İllimani ve Arif Sağ konser verecek.

  1. Batman-Hasankeyf Kültür Sanat Festivali, 6 Ekim'de İbrahim Tatlıses'in halk konseriyle başlayacak. Batman Belediyesi tarafından düzenlenen ve Her Yerde Sanat Prodüksiyon'un organize ettiği festivalde Selda Bağcan, Knar, Xero Abbas, Grup Kızılırmak, MKM Müzik Topluluğu'nun konserleri de var. Ayrıca ‘‘Hayata Batman'dan, Batman'a Batman'dan kadın olarak bakmak’’ ve ‘‘Medya-Hayat-Batman’’ panellerine birçok gazeteci-yazar katılacak. Etkinlikler belediye salonlarında, sokaklarda, parklarda ve hatta Hasankeyf Kalesi Mağaraları'nda gerçekleşecek.

  Festival Batman'a bir de Sanat Sokağı kazandıracak. Festival Ciwan Hoca, İnti İllimani ve Arif Sağ'ın 12 Ekim'de Dicle kıyısındaki konserleriyle sona erecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı