Gündem Haberleri

  Başsavcı vekili Olcay Seçkin veda etti

  Haluk ATALAY/İSTANBUL,(DHA)
  24.05.2010 - 15:53 | Son Güncelleme:

  HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından yapılan atamayla 27 Temmuz 2009’dan bu yana Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde özel yetkili başsavcı vekilliği görevini sürdüren Olcay Seçkin, emekli oldu. Emekli olma talebi Adalet Bakanlığı tarafından onaylanan Olcay Seçkin, hakim, savcı ve adliye personellerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir grup tarafından uğurlandı.

  Emeklilik kararını özellikle sağlık nedenleriyle aldığını belirten Olcay Seçkin, "Burada görev yapmaktan dolayı çok mutlu oldum. Kısa bir sürede olsa sizleri tanıdığım için memnun oldum. Hepinize sağlık ve başarılar dilerim" dedi.

  Ergenekon Soruşturması’nı yürüten savcılardan Zekeriya Öz, bu sırada cep telefonu ile Olcay Seçkin’i görüntüledi. Olcay Seçkin kısa süren konuşmasının ardından kendisini uğurlamaya gelen hakim, savcı ve adliye personeli ile vedalaştı. Ergenekon Davası’na bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Köksal Şengün’e sarılan Olcay Seçkin, “Allah kolaylık versin” diye konuştu.

  Basın mensupları ile de bir süre konuşan Olcay Seçkin’i İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı arabasına kadar uğurladı. Olcay Seçkin adliyeden ayrılırken, mesai arkadaşları görevinin son gününde kendisini alkışlarla uğurladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı