GeriGündem ‘Başıma çorap örülür’ dedi, tutuklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Başıma çorap örülür’ dedi, tutuklandı

‘Başıma çorap örülür’ dedi, tutuklandı
refid:17071316 ilişkili resim dosyası

Soner Yalçın’ın Halk TV’nin yönetimine talip olduğunu belirttiği mektupta, tutuklanacağını önceden öngördüğü ortaya çıktı. Yalçın mektubunda “Ben elimi taşın altına koyuyorum. Bunun sonucunda başıma her türlü çorabı da örebilirler” dedi.

GAZETECİ Şamil Tayyar önceki gün katıldığı bir TV programında, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci-yazar Soner Yalçın’ın 27 Eylül 2010’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iletilmek üzere yazdığı bir mektubun bir bölümünü açıkladı. Soner Yalçın’ın, CHP İletişim Koordinatörü Baki Özilhan’a hitaben yazdığı mektupta, Halk TV’nin kendilerine verilmesi, kadrolarının hazır olduğu gibi ibareler yer alıyordu. “Gerçek habercilerle haber sunacağız. Gündemi takip eden değil gündemi yaratan bir yayın organı olacağız. Cesur olacağız. Kimseye hakaret etmeyeceğiz. Sadece haber vereceğiz, herkesin konuşmasının ortamını sağlayacağız. Sol’un sola propaganda ettiği bir yayın organı olmayacağız. Halkı kazanmaya çalışacağız. Oyunları bozacağız. Haberciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Saygın olacağız” diyen Soner Yalçın’ın mektubunun en can alıcı noktası ise Halk TV’nin yönetimine talip olduğu andan itibaren başına geleceklerinden duyduğu endişeyi dile getirdiği satırlar oldu. Soner Yalçın mektubunda bu endişeyi şu satırlarla dile getirdi;
“Baki Ağabey; Benim üne şöhrete paraya pula ihtiyacım yok. Bizleri sizler yetiştirdiniz; bu ülkeyi sahipsiz bırakamayız. Ben elimi taşın altına koyuyorum. Bunun sonucunda başıma her türlü çorabı da örebilirler; bunun bilincindeyim. Ama ben aydın sorumluluğu gereği tarihsel görevimi yaptığıma inanıyorum. Dün de öyle davrandım; inandıklarımı, doğru bildiklerimi yazdım. Bugün de öyle yapıyorum. Yarın da öyle yapacağımı biliyorsunuz. Baki Ağabey, Biz Halk TV’ye talibiz. CHP TV’yi bize devretmelidir. Dünyanın hiçbir yerinde parti organları kamuoyunda etkili olamamıştır. İyi niyetli çabalara rağmen Halk Tv ölü doğmuştur. Onu diriltecek olan biz gazetecileriz. Sizden istediğim bu meselenin olup olmayacağının kısa zamanda aydınlığa kavuşmasıdır. Bürokratik işlemlerle iş uzarsa zaman kaybederiz. En kısa zamanda CHP ekibiyle yan yana gelmeliyiz. Neyi, ne zaman, nasıl yaparız konuşmalıyız. Biz hazırız. Saygılarımla Soner Yalçın”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle