Gündem Haberleri

  Başbakanlık önünde kendini yaktı

  Ümit ÇETİN - Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  07.11.2012 - 14:24 | Son Güncelleme:

  Başbakanlık önünde, Pazartesi günü gerçekleşen 'kuru sıkı tabancalı' saldırı girişiminin ardından bu kez de bir kişi üzerine benzin dökerek kendini yaktı.

  KİMLİĞİ BELLİ OLDU

  Başbakanlık, pazartesi günü yapılan silahlı eylemin ardından bugün de bir vatandaşın kendisini yakma girişimine sahne oldu. Görgü tanıklarının ifadesine göre, Başbakanlık önüne gelen Ömer Avdemir, “Beni mahvettiler” diye bağırdı ve üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi. Avdemir’in, Altındağ Belediyesi’nden alacağı olduğu, bunu tahsil edemediği için ekonomik zorluk nedeniyle bunalıma girdiği öne sürülüyor.

  KENDİNİ YAKMAK İSTEDİ / FOTO GALERİ

  YANGIN SÖNDÜRÜCÜYLE MÜDAHALE

  Başbakanlığın önüne araç girişini engellemek için konan bariyerlerin önüne gelen eylemci, üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi. Güvenlik kulübesindeki korumalar, bu tarz eylemlere karşı daha önceden bulundurulan yangın söndürücülerle müdahale etti.  Avdemir’in, elleri, yüzü ve vücudunun büyük bölümünde yanıklar oluştu.

  HASTANEYE KALDIRILDI

  Kendini yakan eylemci, başbakanlığın içine sokularak tedavi altına alındı. Ardından gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Başbakan Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile Koruma Daire Başkanı Ramazal Bal da olay yerinde inceleme yaptı. Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri de yerlerdeki yanık izlerini suyla temizledi.

  BAŞBAKAN’IN BELALILARI

  Başbakanlık önünde kendini yaktı Başbakanlık'ta 3 el silah sesi

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı