GeriGündem Başbakan'dan çok sert açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan'dan çok sert açıklama

Başbakan'dan çok sert açıklama
refid:15075443 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’de terör örgütünün saldırısı sonucu 11 askerimizin şehit olması, 14 askerimizin de yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’a başsağlığı telgrafı gönderdi. Başbakan Erdoğan’ın telgrafta şunları söyledi:

BAŞBAKAN ÜZGÜN GÖRÜNTÜLENDİ

 

“Hakkâri’de terör örgütünün saldırısı sonucu 11 askerimizin şehit olması, 14 askerimizin de yaralanmasından büyük üzüntü duydum.

 

Her devletin olduğu kadar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin de birlik ve bütünlüğünü koruma hakkı bulunmaktadır. Devletimiz bu hakkını kullanmada hiçbir tereddüde mahal vermeksizin, terörle mücadeledeki kararlılığını sonuna kadar sürdürecektir.

 

Bu tür hain saldırılar mücadeledeki kararlılığımızı asla etkilemeyecektir.     

 

Hangi güçler adına taşeronluk yaptığı aziz milletimiz tarafından yakından bilinen terör örgütü yok edilinceye karar mücadelemiz devam edecektir. Devletimiz, kahraman şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakârlıkları, milletimizin sağduyusu ile birlik ve beraberliğine, ülkemizin istikrarına kasteden bölücü fitnenin mutlaka üstesinden gelecektir. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu fitneyi bertaraf edecek kudret ve iradeye sahibiz. Bu çerçevede her türle bedeli ödemeye de hazırız.

 

Acımız ne kadar büyük olursa olsun; soğukkanlılığımızı kaybetmeden, kardeşlik hukukumuza halel getirmeden, aziz milletimiz ve kahraman güvenlik güçlerimizle beraber mutlaka neticeye ulaşacağız. Milletimizin vatan sevgisinin ölümsüz örnekleri olan kahraman şehitlerimizin eşsiz fedakârlıkları ve aziz hatıraları hiçbir zaman unutulmayacaktır. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine, milletimize ve şahsınızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına başsağlığı dilerim"

Yorumları Göster
Yorumları Gizle