Gündem Haberleri

  Başbakan'dan anında yanıt

  Hürriyet Haber
  15.10.2008 - 12:15 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Bahçeli'nin ağır sözlerine anında yanıt verdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, "Söylediklerimi farklı yerlere çekmeye çalışanlar var" dedi. İşte Başbakan'ın açıklamaları:

  BİZİ KOPARAMAYACAKLAR

  - Bu ülkede yüksek sesle konuşan herkes sözünün nereye varacağına dikkat etmeli. Hiçbir millet kardeşliği bizim kadar kurumsal hale getirememiştir. 100 yıldır bir yaşayan bizi bölmek için nifak tohumları ekilmeye çalışıldı. Ama bizi birbirimizden koparamadılar, koparamayacaklar.


  BAHÇELİ’YE CEVAP


  - Son dönemde benim ve arkadaşlarımızın sözünü farklı yerlere çekmeye çalışanlar var.

  MUHATAP ALMIYORUM 

  Erdoğan, grup toplantısı çıkışı Bahçeli'nin eleştirilerini hatırlatan gazetecilere, "Kendisini muhatap almıyorum. Arkadaşlar yanıt verir" diye açıklama yaptı.

  - Benim ifadelerimi kıskananlar mı var anlamıyorum. Geçmişimizden bu yana nerede ve nasıl davrandığımızı anlamakta zorlananlar var. Yoksa bu tavrın sadece kendilerine ait olduğunu düşünenler mi var. Oysa bu hak 70 milyonun hakkıdır.

  - Diyarbakır da bizi doğru anlar Adapazarı da…

  DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

  - Demokrasiden ve hukuktan asla vazgeçmeyeceğiz. Teröristler askerimizi ve polisimizi düşman olarak görüyor. Ama biz onları suçlu olarak görüyoruz. Çünkü hukuk ve demokrasi bunu gerektiriyor.

  AKTÜTÜN’DE OKUL YOK İDDİASI YALAN

  - Sadece askeri tedbir almak yeterli olmuyor. Öncelikle öfkemizi yenmeliyiz.

  http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/bahceli_harita.jpg- Terör Medya Grubu Aktütün’de öğretmenin ve okulun olmadığını iddia ediyor. Okulun tadilat nedeniyle bir iki gün tatil edilmesini fırsat bilip hükümete vurmaya çalışmak insafsızlıktır.

  - O yüzden bu medya grubuna kendine gelmesi için uyarısında bulunuyorum. Gün gelir millet sizi de mahkûm eder.

   
  TERÖRLE MÜCADELE DESTEK ÇAĞRISI

  - Terörle mücadele konusunda devletin tüm birimlerinde bir dayanışma iradesi var. Aynı yaklaşımı muhalefetten, STK’larımızdan, aydınlarımızdan ve üniversitelerimizden de bekliyoruz.

   
  BUSH’LA NE KONUŞTUM NEREDEN BİLİYORSUN


  - Diplomasi ülkelerin elindeki en önemli silahlardan biridir. Bütün tarafları içine alan bir çalışma yapıyoruz. Atılması gereken bütün adımları kompleks yapmadan atacağız.

  - Masada verilen sözlerin arkasını takip etmek yanlış bir şey mi. 1,5 yıl sonra Başkan Bush ile yaptığım görüşmeleri eleştiriyor. Ne biliyorsun orada ne konuştuğumu. Siz geçmişte el pençe divan durmaktan başka bir şey mi yaptınız da konuşuyorsun.

   

  MUHATAP ALMIYORUM

   

  Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, bugün grup toplantısında AKP'ye yönelik eleştirilerine, “Gerekli cevabı arkadaşlarım verecekler... Muhatap almıyorum” dedi.

  Erdoğan, TBMM'de AKP grup toplantısından ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Başbakan Erdoğan, “MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, sizlere (AKP'ye) yönelik eleştirileri oldu?” sorusuna, “Onunla ilgili arkadaşlarım gerekli cevabı verecekler... Muhatap almıyorum” yanıtını verdi.   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı