Gündem Haberleri

  Başbakan Erdoğan: Abdullah Gül'ün partiye dönmesinden daha doğal birşey olamaz

  CİHAN
  12.08.2014 - 20:57 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AK Parti’ye dönmesi ile ilgili olarak “Abdullah Bey'in partisine, partimize dönmesinden daha tabi bir şey olamaz. Böyle bir adımı atması da doğaldır” dedi.

  Erdoğan cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü’nde verdiği veda resepsiyonun katıldı. Erdoğan, Gül'ün konuşmasının ardından resepsiyonda gündeme dair açıklamalar da yaptı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün AK Parti'ye dönmesinde bir mani olmadığını belirten Erdoğan, Gül’ün ‘partime döneceğim’ açıklaması ile ilgili olarak "Abdullah Bey'in, partisine, partimize bundan sonra dönmesinden daha doğal, daha tabi hiçbir şey olamaz. Böyle bir adımı atması da doğaldır." ifadelerni kullandı.

  AK Parti’nin 27 Ağustos’ta olağanüstü kongre yapacağını hatırlatan Erdoğan, “Kongre ile birlikte bundan sonraki normal kongreye, büyük kongreye kadar partimizin yönetim değişikliği olmuyor. Sadece genel başkan. Zaten tek maddelik bir gündemle toplanacak. O da genel başkan seçimidir. Siyaset biliyorsunuz, boşluk asla kabul etmez. İlk iş bu doğabilecek boşlukları ortadan kaldırmaktır. Atılacak adım zaten sadece buna yöneliktir. Bir de tabii partinin başında ayrı bir kişi, başbakanlıkta ayrı bir kişi bu, yanlış bir olaydır. Yanlış bir süreçtir. Onun için biraz da gelecek noktasında inanıyorum ki gelecek noktasında partide de taşlar yerine çok daha iyi oturacaktır." şeklinde konuştu.

  Kapak fotoğraf: Twitter

  Başbakan Erdoğan: Abdullah Gülün partiye dönmesinden daha doğal birşey olamaz Köşk'te tarihi resepsiyon

  Başbakan Erdoğan: Abdullah Gülün partiye dönmesinden daha doğal birşey olamaz Abdullah Gül partisine geri dönüyor

  Başbakan Erdoğan: Abdullah Gülün partiye dönmesinden daha doğal birşey olamaz Gül'den muhabirlere imzalı saat

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı