Gündem Haberleri

  Barolardan protesto

  Hürriyet Haber
  22.10.2005 - 01:45 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok, Yönetim Kurulu üyeleri ve 40 baro başkanı, Van’daki avukatların çoğunluğunu PKK’lı olmakla suçladığı iddiasıyla Van Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Kaçan’a karşı Van Barosu’na destek vermek amacıyla kente geldi.

  Özok, ‘Sorumlu ve yetkili bir hukukçunun, genelleme yaparak meslektaşlarımızın terör örgütü ile organik bağ içinde /images/100/0x0/55ead142f018fbb8f8989ad3olduğu beyanında bulunması insafsızlıktır’ dedi. Atatürk Anıtı’na çelenk koyan avukatlar, ardından Van Adalet Sarayı önünde kınama açıklaması yaptı. Özok, Başbakan Erdoğan’ın ‘Herkes işine baksın’ sözlerini de eleştirerek, ‘Siz bir idare mahkemesinin verdiği kararla, yargıca afra tafra yapacaksınız. Olmaz, olmaz. Herkes işine baksın. Başbakan başkanlığını yapsın’ dedi.

  Dürüst davrandım

  VAN Barosu avukatlarının çoğunu PKK’lı olmakla suçladığı için dün Türkiye Barolar Birliği’nce protesto edilen Van Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Kaçan, sözlerinin abartıldığını, dürüst davranmanın cezasını çektiğini ileri sürdü. Kaçan, ‘Rektörün tutuklanmasının bana bağlanması yanlış. Bunun bana mal edilmesine bir anlam veremiyorum’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı