Gündem Haberleri

  Balyoz’da tahliyeye ret

  Ayşegül USTA / İSTANBUL
  14.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balyoz davasında aralarında Orgeneral Bilgin Balanlı, eski 1’inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan’ın da bulunduğu 250 sanığın 3’üncü Yargı Paketi kapsamında yaptıkları tahliye istemi İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesince oy birliği ile reddedildi.

  Odatv ve Poyrazköy davalarında da tutuklu sanıkların yasa değişikliğini gerekçe göstererek adli kontrol uygulanarak serbest bırakılma talepleri oy birliği ile reddedilmişti.
  Mahkeme, 3’üncü Yargı Paketi kapsamında yapılan düzenlemenin sanıkların tutukluluk durumuna ilişkin hukuki bakımdan herhangi bir değişiklik getirmediğini savunduğu kararında, değişiklikten önce de adli kontrol uygulama imkanının bulunduğu vurguladı. Kararda sanıkların üzerlerine atılı suçla ilgili kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların halen devam ettiği, dava dosyasındaki 2 sanığın halen firari olduğu belirtilerek, sanıklar hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yetersiz kalacağı ve tutuklama tedbirinin ölçülü olduğu ifade edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı