Gündem Haberleri

  Bakan Yıldırım Kubat'la türkü söyledi

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  14.02.2011 - 11:56 | Son Güncelleme:

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sanatçı Kubat’la düet yaptı. Aşık Veysel’in ’Uzun ince bir yoldayım’ türküsünü seslendiren Bakan Yıldırım’ı kutlayan Kubat, "İşte Ulaştırma Bakanı böyle olmalı" dedi.

  KUBAT'LA DÜET YAPTILAR / FOTO GALERİ

  Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93’ncü yıldönümü nedeni ile 13 Şubat Spor Salonu’nda düzenlenen konsere katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ’Erzincan seninle gurur duyuyor’ sloganıyla karşılandı.

  Konseri, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, eşi Semiha Yıldırım, Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, Erzincan Belediye Başkanı AK Partili Yüksel Çakır, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman , DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, çok sayıda davetli ve çok sayıda kişi izledi.

  Vatan Şaşmaz’ın sunuculuğunu yaptığı gecede Kubat, türküleriyle salondakileri coşturdu. Aşık Veysel’in ‘Uzun ince bir yoldayım’ türküsünü söyleyen Kubat, bakan Yıldırım’ın yanına giderek türküyü birlikte okumayı teklif etti. Bakan Yıldırım da Kubat’ı kırmayarak türküyü birlikte söyledi. Kubat bunun üzerine geceye katılanlardan bakan için alkış istedi.

  Bakan Binali Yıldırım, geceyi hazırlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederken, "Türkiye’nin, dünyanın her yerinde yaşayan, yüreği Erzincan için çarpan hemşehrilerimize buradan selam gönderiyoruz. Bir acı haber aldığında bir Erzincan türküsü ile hüzünlendiğimizde Aşık Daimi’den Ali Ekber Çiçek’ten bir yanık türkü duyduğumuzda 24 plaka bir araç gördüğümüzde, göğsünde bir yürek gibi taşıdığı Erzincan sevdası yeniden depreşen bütün hemşehrilerimin bu kurtuluş gününü kutluyorum" dedi.

  Gece, sevilen sanatçı Bengü’nün seslendirdiği şarkılarla devam eti. Salonu dolduran davetliler, Bengü’nün şarkılarına eşlik etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı