GeriGündem Bakan Eroğlu: Yerel seçimler 2013 sonu olabilir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Eroğlu: Yerel seçimler 2013 sonu olabilir

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “2014 yılında yapılması gereken yerel seçimler, 2013 yılı sonlarına doğru yapılabilir. O seçimlere hazır olmamız lazım” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı'nda partililere hitap eden Bakan Eroğlu, çeşitli bakanlıklar tarafından Muş'a yapılan yatırımlara değindi.

2014 yılında yapılması gereken yerel seçimlerin 2013 yılı sonuna alınabileceğini belirten Eroğlu, şöyle konuştu:
“2014 yılında yapılması gereken yerel seçimler 2013 yılı sonuna alınabilir. Henüz bir şey açıklanmadı ama muhtemelen öyle gözüküyor. O seçimlere hazır olmamız lazım. Çünkü AK Parti, milletin birlik ve beraberlik, kardeşliğin teminatıdır. Kardeşlik varsa biz varız. Birlik, beraberlik varsa biz varız. İnşallah önümüzdeki seçimlerde de sizlerden gayret bekliyoruz. Burada hizmetler çok önemlidir. Muş, daha önce unutulmuştu. Muş'u ilk defa hatırlayan AK Parti'dir.”

Köy-Des kapsamında en büyük payın Muş'a geldiğini belirten Bakan Eroğlu, Muş'a köylerin yol ve suyu için şu ana kadar 150 milyon lira para gönderildiğini söyledi.
Eroğlu, “Başbakanımız Köy-Des adıyla bir projeyi hayata geçirdi. Bu sayede asfaltı, suyu olmayan köy kalmayacak” dedi.

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmasının da çok önemli olduğunu dile getiren Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Fakir fukaraya yardım çok önemli. Ramazan, fakir fukaraya yardım için duyguların zirve yaptığı bir aydır. İhtiyaç sahiplerine yardımları ulaştırabilirsek, çok faydalı olur. Çünkü onların da gönlünü almamız lazım. Peygamber efendimizin dediği gibi 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir'. Hiç kimsenin aç ve açıkta olmaması lazım. Bu konuda sizlere çok büyük görev düşüyor. Ayrıca insanların gönlünü kazanmamız lazım” diye konuştu.

AK Parti ziyaretinin ardından valiliğe geçen Bakan Eroğlu, burada düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantı basına kapalı gerçekleşti.
Bakan Eroğlu daha sonra karayoluyla Bitlis'e hareket etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle