Gündem Haberleri

  Bakan Atalay: Açığa alma konusunda gereken neyse yapılır

  A.A
  22.02.2011 - 15:12 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, “Balyoz Planı” davası sanıkları arasında yer alan Jandarma Genel Komutanlığına bağlı subaylarla ilgili, “Bu konularda hukuken ne gerekiyorsa yaptık, yapıyoruz. Hukuki süreç içinde açığa alma konusunda gereken neyse yapılır” dedi.

  Bakan Atalay, Azerbaycan Göç Başkanı Arzu Rahimov ve beraberindeki heyetle makamında bir araya geldi.

  Atalay, burada yaptığı konuşmada, görüşmede Türkiye-Azerbaycan arasında yürütülen vize muafiyeti konusu ile göç, nüfus işleri ve vatandaşlık konularının ele alınacağını belirtti.

  Bakan Atalay, Rahimov'u misafir olarak değil, dost ve kardeş olarak gördüklerini ifade etti.

  Rahimov da Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  İki ülke arasındaki ilişkilerin yüksek seviyede olduğunu belirten Rahimov, görüşmede bu ilişkileri daha üst düzeye çıkaracak konuları ele alacaklarını söyledi.

  Konuşmaların ardından Bakan Atalay, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin “Balyoz Planı sanıkları arasında yer alan Jandarma Genel Komutanlığında görevli subayları açığa almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna, “Bu konularda hukuken ne gerekiyorsa yaptık, yapıyoruz. Hukuki süreç içinde açığa alma konusunda gereken neyse yapılır” yanıtını verdi.

  Atalay, “Libya'daki gelişmelerle” ilgili soru üzerine de Dışişleri Bakanlığı koordinasyonunda kurulan Kriz Masası'nda İçişleri Bakanlığı olarak yer aldıklarını belirtti. “Gözümüz kulağımız orada, bütün kurumlar işbirliği içinde” diyen Atalay, Libya'daki Türk vatandaşlarının Türkiye'ye transferi için gönderilen gemi ve uçaklarda yetişmiş güvenlik personelinin de olduğunu ifade etti.

  Atalay, “Tamamı özel harekat personeli. İhtiyaç olursa diplomatik misyonun korunmasına destek verilebilir ama ağırlıklı olarak
  vatandaşlarımızın güvenliği için gönderildiler” diye konuştu.

  Bakan Atalay, “kaç özel harekatçının gönderildiğine” dair soruya “Gerektiği kadar” karşılığını verdi.

  “Ostim'deki patlamanın ardından İçişleri Bakanlığının inceleme başlatıp başlatmadığı” yönündeki soru üzerine Atalay, oradaki çalışmayı Savcılığın yürüttüğünü, bu soruşturma içinde Bakanlık olarak yer aldıklarını bildirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı