Gündem Haberleri

  Bahçeli'yi kızdıran soru

  Ümit Kozan-Tahsin Güner - ANKARA / DHA
  04.02.2011 - 17:03 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, OSTİM'de dün ilk patlamanın meydana geldiği alanda incelemelerde bulundu. İncelemeleri sırasında kendisine yönelik düzenleneceği iddia edilen suikast girişimi ile ilgili olarak soru soran gazeteciye çıkışan Bahçeli, ''Böyle bu kadar bir acının yaşandığı yerde siyaset konuşulur mu? Böyle bir soru sorulur mu?'' dedi.

  İş hayatının önemli kuruluşu olan Özkanlar aile şirketinde bir patlama yaşandığını, 7 kişinin yaşamını yitirdiğini, 40'a yakın kişinin de yaralandığı belirten Bahçeli, ölenlere Allah'tan rahmet, ailelerine, OSTİM çalışanlarına ve Türk halkına baş sağlığı diledi.

   

  'OLAY ÇOK İYİ İNCELENMELİ'

   

  Meydana gelen olayın çok iyi incelenmesi gerektiğini de kaydeden Bahçeli şunları söyledi:

  "Kazanın oluş şekli hakkında teknik incelemeler resmi kuruluşlar tarafından yapıldıktan sonra kamuoyuna doğru bilgi verilmesinde yarar vardır. Kazanın oluşunu iyi anlatmak, kazanın oluş sebepleri üzerinde de tedbir gerekir. OSTİM, bu yönüyle yönetim kabiliyeti açısından bu tür araştırmalara ve gerekli önlemleri almaya müsait bir birikim ve tecrübeye sahiptir. Bu çerçevede değerlendirmek lazım."

   

  GAZETECİYE ÇIKIŞTI

   

  Devlet Bahçeli bir gazetecinin, kendisine ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural'a yönelik bazı basın yayın organlarında çıkan 'suikast yapılacağı' yönündeki haberlerle ilgili sorusuna, "Hepiniz bu ülkenin basın mensuplarısınız. Böyle bu kadar bir acının yaşandığı yerde siyaset konuşulur mu? Böyle bir soru sorulur mu? Böyle bir soruyu duymamış olayım," diyerek, soruyu soran gazeteciye çıkıştı.

   

  'İŞ KAZASI HER ZAMAN OLUR'

   

  Bahçeli, aynı gün meydana gelen iki patlamanın şüphe doğurup doğurmadığına ilişkin bir soruya ise,"Zannetmiyorum, iş hayatında olur. İş kazası her zaman söz konusudur. Tedbirlerle iş kazalarını minimize etmek gerekir. Yoksa iki oldu, üç oldu diyerek, Türkiye'nin toplumsal huzursuzluğuna yeni bir katkı sağlayacak değerlendirmelerde bulunmak doğru değildir. İnceleme yapılıp, bir an önce kamuoyu ile paylaşılmalıdır," yanıtını verdi.

   

   

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı