Gündem Haberleri

  Bahçeli'den flaş açıklamalar

  Hürriyet Haber
  23.05.2017 - 10:48 | Son Güncelleme:

  Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Millet kavrulmuş, adalet kavrulmuş ama ‘Kavurmacı’lar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun vardır. FETÖ ile mücadelede kafa karışıklığına, sırtını sağlama almış hatırlı kişilerin korunmasına gerek yoktur. Şunun yakınıydı, bunun damadıydı dememek, eğer suçu varsa gözünün yaşına bakmamak gerekir" dedi.

  Bahçeli’nin konuşmasının satır başları şöyle:

  FETÖ ile mücadelede kafa karışıklığına, sırtını sağlama almış hatırlı kişilerin korunmasına gerek yoktur. Eğer bu olursa milli vicdanda derin yaralar açılacaktır. Şunun yakınıydı, bunun damadıydı dememek, eğer suçu varsa gözünün yaşına bakmamak gerekir.

  Şu işe bakınız ki ortada hiç siyasetçi yoktur. Adeta yer yarılmış, FETÖ'nün siyasi ayağı içine girmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı, 'ihanet içinde kim olursa gözünün yaşına bakmayacağız, isterse babamın oğlu olsun' yaklaşımı içindedir. Biz bu görüş ve tutumu umut verici, son derece de isabetli değerlendiriyoruz.

  Tehdidin büyüklüğünden dolayı FETÖ ile mücadeleye herkesi çağırmasını olumlu ve doğru buluyoruz. ’İsterse babamın oğlu olsun’ sözünden sonra bahane tükenmiştir. Kripto damarın kesilip atılması, kılık değiştirmiy, üslup ve usul açısından kendisini emniyete almış FETÖ’nün siyasi ayağının darmadağın edilmesi artık milli bir seferberlik ruhuyla ele alınmalıdır.

  "KAVURMACI'LAR AKLANIYOR, BAKLAVACILAR ADALETTEN KAÇIRILIYORSA..."

  Millet kavrulmuş, adalet kavrulmuş ama ‘Kavurmacı’lar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun vardır. FETÖ ile mücadelede kafa karışıklığına, sırtını sağlama almış hatırlı kişilerin korunmasına gerek yoktur. Eğer bu olursa milli vicdanda derin yaralar açılacaktır. Şunun yakınıydı, bunun damadıydı dememek, eğer suçu varsa gözünün yaşına bakmamak gerekir. 

  "ABD'YE VERDİĞİMİZ NOTA HUKUKİDİR"

  Washington Büyükelçiliği önünde Türk düşmanlarının provokasyonlarını, şiddetli tahriklerini sümen altı edip Türkiye'yi suçlamak, bunu da son derece seviyesiz bir şekilde yapmak utanç duyulacak bir savrulma halidir. Bu kapsamda Türkiye'nin dün ABD'ye vermiş olduğu sözlü ve yazılı nota haklıdır, hukukidir, doğrudur, azı vardır ama çoğu asla yoktur.

  BAHÇELİ’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A: HAYIRLI OLSUN

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısı çıkışında, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti 3’üncü Olağanüstü Büyük Kongresi’nde yeniden genel başkan seçildiği; ancak bunun tartışmaları beraberinde getirdiği hatırlatılan MHP lideri Bahçeli, şöyle konuştu:

  "Tartışmaları bitirmeyen bir anlayış Türkiye’de var olduğu müddetçe yapılacak her güzel hareket gölgelenecektir. Bunu bilmek gerekmektedir. Adalet ve Kalkınma Partisi 3. Olağanüstü Büyük Kongresini büyük bir kalabalık ve görkemle gerçekleştirmiştir ve kurucusu olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey cumhurbaşkanlığı görevinin yanında partinin genel başkanlık görevini de üstlenmiş bulunmaktadır. Hayırlı uğurlu olsun demek lazım"

  Bahçeliden flaş açıklamalar

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (23.05.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı