GeriGündem Bağdat'ta 7 ölü, 8 ceset
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bağdat'ta 7 ölü, 8 ceset

Polis ve hastane kaynakları, Kültür Bakanlığı yetkililerinden Nebil Yaser El Musavi'nin başkent Bağdat'ın güneyindeki bir mahallede silahlı kişilerce öldürüldüğünü belirtti. Saldırıda Musavi'nin şoförü ve yoldan geçen bir kişinin de hayatını kaybetti.

Bu arada, Bağdat'ın batısındaki Emriye bölgesinde, bir hükümet yetkilisinin konvoyuna silahlı kişilerce ateş açıldığını, saldırıda yetkilinin korumalarından birinin yaralandığını söyledi. Yetkilinin konvoyda bulunmadığı belirtildi.

Balad kentinde de bir mayının patlaması sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı. Bağdat'ın güneyinde ise bir bombanın infilak etmesi sonucu bir askerin öldüğü, bir kişinin yaralandığı belirtildi. Kuzeydeki Şorgat bölgesinde de bir bombanın infilak etmesi sonucu bir kişi öldü. Güneydeki Maden bölgesinde ise bir bombanın infilak ettiği, bir kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı kaydedildi.

Öte yandan, Tikrit kentinde 8 cesedin bulunduğu bildirildi. Polis, kurşunlanarak öldürülen bu kişilere ait cesetlerin Tikrit'in güneyinde, iki ayrı bölgede, plastik torbalar içinde bulunduğunu söyledi.

(a.a.)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle