Gündem Haberleri

  Askeri helikopter zorunlu iniş yaptı

  Adil ÖNAL/BİNGÖL, (DHA)
  16.05.2008 - 07:26 | Son Güncelleme:

  BİNGÖL’den görev uçuşu için havalanan bir askeri helikopter yoğun sis ve şiddetli yağış nedeniyle merkeze bağlı Gözeler Köyü yakınlarında zorunlu iniş yaptı.

  Bingöl’deki 49’uncu Motorize Piyade Tugay Komutanlığı’ndan, bölgedeki karakollara gıda ve mühimmat götürmek üzere havalanan UH 1 tipi helikopter Gözler Köyü semalarına geldiğinde hava muhalefeti nedeniyle yoluna devam edemedi. Helikopter pilotu, saat 16.30 sıralarında zorlu hava koşullarına rağmen helikopterleri bulduğu düzlük bir araziye indirmeyi başardıktan sonra merkezi arayarak araziye zorunlu iniş yaptığını bildirdi.

  Helikopterin zorunlu iniş yaptığı bölgeye 49’uncu Motorize Piyade Tugay Komutanlığı’ndan havalanan bir başka helikopterle teknik ekip ve yardım ulaştırıldı. Helikopterin inişi sırasında herhangi bir zarar görmediği ve teknik incelemenin ardından yeniden havalanıp birliğine dönmesinin beklendiği belirtildi.

  Gözler Köyü'nden helikopterin zorunhlu iniş yaptığı görenler, “O sırada hava çok kötüydü. Helikopter çok alçaktan uçtu, hatta hayvanlar ürktü. Pilot hemen inemedi, birkaç tur attıktan sonra düzlük bir bölgeye iniş yaptı. Bir süre sonra ikinci bir helikopter geldi” dedi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı