Gündem Haberleri

  Asitli saldırgana uzman yorumu

  Zeynep GÜÇLÜCAN / zguclucan@hurriyet.com.tr
  23.10.2015 - 11:10 | Son Güncelleme:

  İstanbul Ataşehir’deki Develi Kebap’ta geçtiğimiz cumartesi akşamı oyun odasında 3.5 yaşındaki Y.K.’nın üzerine asitli madde döküldü. Bu olay tüm Türkiye'yi dehşete düşürürken asiti atan kişi ise teyzesinin kocası çıktı. Peki böylesi bir olayı bir insana yaptırabilen nedenler nelerdir? Nasıl bir psikolojidir? Uzmanlar bu konuyla ilgili neler söylüyor? 

  Üsküdar Üniversitesi Etiler Polikliniği'nden Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Alper Evrensel yaşanan vahim olayı 'Öfkeyi kıskançlık ya da haset duyguları beslemiş olabilir' diyerek açıklarken şunları söyledi:

  Asitli saldırgana uzman yorumu

  "Bu davranışın altında pek çok sebep yatıyor olabilir. Asitli saldırgana uzman yorumu

  Temelde öfke duygusunun yer aldığı ve bunun denetlenemediği anlaşılıyor.  


  Öfkeye kıskançlık ya da haset duyguları beslemiş olabilir. 

  Bu durumun bir muhakeme bozukluğundan kaynaklanıp kaynaklanmadığı ancak muayene ile belirlenebilir. Bazı dürtüsel kişilik yapılarının da bu tarz fevri davranışların ortaya çıkmasında rolü olabilir. 

  Bir kolunda asit attığı çocuk diğerinde kendi çocuğuBir kolunda asit attığı çocuk diğerinde kendi çocuğu

  Zanlının bir psikiyatri kliniğinde yatırılarak muayene ve gözleminin ardından çeşitli tetkiklerle araştırılmasıyla tanı konulacak, ardından da cezai ehliyetinin olup olmadığı belirlenecektir. " 

  OLAY NEYDİ?

  Develi kebapçısındaki asitli saldırıda kamera kayıtlarını hacker mı sildiDeveli kebapçısındaki asitli saldırıda kamera kayıtlarını 'hacker mı' sildi

  Korkunç olay geçtiğimiz cumartesi akşamı Ataşehir’deki Develi Kebap da yaşandı. Yemeğe gelen müşteriler, çocuklarını oyun odasındaki görevliye teslim etti. Çocukların oynadığı oyun odasına giren bir kişi, elindeki karton bardakta asit olduğu iddia edilen kimyasal maddeyi çocukların üzerine döktü. Büyük panik yaşanan olayın ardından saldırgan kaçarken, vücutlarında yanık oluşan çocuklar aileleri tarafından çevredeki hastanelere götürüldü. Çocuklar ilk tedavilerinin ardından taburcu edildiler.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı