GeriGündem Arınç: Görev verilirse başkan olurum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arınç: Görev verilirse başkan olurum

Manisa Bağımsız Milletvekili Bülent Arınç, kapatılan FP'den ayrılıp 'Yenilikçiler' adıyla oluşturulan siyasi harekete 'nefer' olarak katıldığını belirterek, 'Yeni partide verilecek her görevi kabul ederim' dedi.


Arınç, Manisa'da düzenlediği basın toplantısında, FP'nin kapatılması ile ilgili Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararının henüz yayınlanmadığını hatırlatan Arınç,  'İddianameyi bilen, davayı takip eden bir kişi olarak maalesef kapatma kararını da, 2 arkadaşımız hakkında alınmış olan kararı da hukukun ve adaletin çerçevesine oturtmak mümkün değildir' diye konuştu.


Arınç, FP'nin isim ve amblemini değiştirip yola devam etme yönünde görüşler bulunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
"Türk siyaseti böyle bir partiye ihtiyaç duymuyor. Halkın beklediği bu değil. Anketlere göre mevcut partiler içinde yeni bir partiye halk güven duymuyor. Yarın seçim olsa, hepsi barajın altında kalacaktır. Bazılarının oylarının yüzde 8-9'lar, bazılarının ise yüzde 4'ler civarında olduğu görülmüştür."


Kapatılan FP'nin Genel Başkanı Recai Kutan ve eski yönetimle partikurup yola devam etmek isteyenlerin de acele ettiğini öne süren Arınç,''Ben Tayyip Erdoğan Yenilikçi ekibine nefer olarak katıldım'' dedi.
  
GÖREV VERİLİRSE BAŞKAN OLURUM


   Arınç, gazetecilerin soruları üzerine, yeni partinin içinde 40 eski FP'li milletvekili ile birlikte toplam 45-50 ismin kurucu olarak yer alacağını söyledi.
Yeni partinin isminin son gün açıklanacağını ve programı ortaya çıktığında hangi özelliklere sahip olduğunun net olarak görüleceğini bildiren Arınç, marjinal bir parti olmayacaklarını ve bütün kesimlere kollarını açacaklarını kaydetti.
Arınç, Tayyip Erdoğan ile ilgili Anayasa Mahkemesi kararının olumsuz çıkması halinde genel başkanlığı kabul edip etmeyeceği ile ilgili bir soru üzerine, ''Görev verildiğinde genel başkan olmaya hazırım. Görev verilirse kaçmam. Yeni partide verilecek her görevi kabul ederim''dedi.


Bülent Arınç, Ağustos ve Ekim ayları arasında da Türkiye genelinde partinin örgütlenme çalışmalarının yapılacağını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle