Gündem Haberleri

  Arda'nın komşusu: Kafamız şişiyor diye kızdık, kovduk, topçu oldu

  Gülseli KENARLI - İdris TİFTİKCİ / İstanbul DHA
  07.07.2015 - 13:21 | Son Güncelleme:

  Futbola büyüdüğü Bayrampaşa'nın takımı Altıntepsi Makelspor'un altyapısında adım atan milli futbolcu Arda Turan, 16 yıl sonra 34 milyon avro karşılığında İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona'ya transfer oldu. Dünyanın konuştuğu transfer en çok Arda'nın çocukluğunun geçtiği mahallede gurur ve heyecan yaşattı. Turan'ın komşusu Mehmet Temur, "Kızardık, buradan kovardık 'kafamız şişiyor' diye. Bizim kovmamızdan bir kulübe kayıt oldu, topçu oldu" dedi.

  Milli futbolcu Arda Turan'ın Barcelona'ya transferiyle doğup büyüdüğü Bayrampaşa ve futbola başladığı Altıntepsi Spor Kulübü'nde büyük gurur yaşanıyor.

  MAHALLEDE BÜYÜK GURUR

  Arda Turan, Bayrampaşa Altıntepsi Mahallesi'nde doğdu. Çocukluk yıllarında burada sokakta top oynarken mahallesinin spor kulübü olan Altıntepsi Spor Kulübü'nde futbol oynamaya başladı. Turan buradan Galatasaray'ın altyapısına geçti. Barcelona'nın dün Arda Turan'ı transfer ettiğini açıklamasının ardından anne ve babasının halen yaşadığı mahallesinde büyük gurur yaşandı.

  “BURADAN KOVARDIK ONLARI 'KAFAMIZ ŞİŞİYOR' DİYE

  Ailesinin halen yaşadığı sokakta bulunan komşuları Mehmet Temur, Arda Turan için “Bu sokaklarda top oynuyordu, buradan Altıntepsi Spor Kulübüne, sonra Galatasaray'ın altyapısına, oradan da Avrupa'ya gitti. Kızardık, buradan kovardık onları 'kafamız şişiyor' diye. Bizim kovmamızdan bir kulübe kayıt oldu, topçu oldu" dedi. Turan'ın doğup büyüdüğü evin şimdiki sakini İlhan Özçelik ise, “Benim çocuklarımla beraber büyüdüler, onlar futbolu seçmedi" dedi.

  “İZNİNİ BURADA GEÇİRİYOR DESEK YALAN OLMAZ"

  Arda Turan'ın futbola başladığı spor kulübünde de transferin heyecanı yaşanıyor. Altıntepsi Spor Kulübü eski yöneticisi Mustafa Ceylan ise lisansını ilk kendilerinin çıkardığını ifade ederek, “10 yaşlarında Galatasaray beğendi ve Galatasaray'a gitti. Hiperaktif bir çocuktu. Şu anda olduğu gibi içi içine sığmayan bir çocuktu.

  Allah yolunu açık etsin. İznini burada geçiriyor desek yalan olmaz. Genelde buralardadır. Biz Arda'nın Avrupa'ya gitmesinde, ilk lisans kulübü olduğumuzdan dolayı yaklaşık olarak 32 bin Euro civarında bir para aldık" diye konuştu.

  Kulübün bulunduğu binaya asılan, “Altıntepsi Spor Kulübü'nün yeni Arda Turan'ı sen olmak ister misin?" yazılı afiş ise dikkat çekti. Turan mahallede yaşayan çocuklara da örnek oluyor. Çocuklar Turan gibi futbolcu olmak istiyor.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı