Gündem Haberleri

  Antalya'da 5.2 büyüklüğünde deprem

  DHA - A.A
  05.09.2014 - 00:10 | Son Güncelleme:

  Antalya gece yarısı 5.2 büyüklüğünde depremle sallandı. Akdeniz açıklarında meydana gelen, can ve mal kaybına yol açmayan deprem Antalya kent merkezi ile bazı ilçelerinde yoğun olarak hissedildi. Çanakkale'nin Gökçeada İlçesi açıklarında ise dün akşam saatlerinde önce 3.5, ardından 4.7 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

  AFAD Deprem Merkez Üssü, depremin saat 00.00'da merkez üssünün Akdeniz'in Antalya açıklarında 5.2 büyüklüğünde olduğunu açıkladı. Denizin 25 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Antalya kent merkezine 63, kemer ilçesi'ne 42 kilometre uzaklıkta yaşandı. Can ve mal kaybına yol açmayan depnem Antalya kent merkezi ile batı kısmındaki ilçeleri Kemer, Kumluca ve Finiki'de yoğun olarak hissedildi.

  DEPREMLER KORKUTTU / FOTO GALERİ

  GÖKÇEADA AÇIKLARINDA PEŞPEŞE KORUKTUAN DEPREMLER

  ÇANAKKALE’nin Gökçeada İlçesi açıklarında dün akşam saatlerinde önce 3.5, ardından 4.7 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

  Geçtiğimiz mayıs ayında 6.5 büyüklüğünde depremle sarsılan Gökçeada bu akşamda iki kez sallandı. AFAD Deprem Dairesi Başkanlığı Deprem Bilgilendirme Servisinin verilerine göre Ege Denizi’nde Gökçeada’ya 50 kilometre mesafede saat 20.21’de 3.5 büyüklüğünde deprem kaydedebildi. Aynı bölgede 22 dakika sonra 20.43’te 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi ise ilk depremi 3.6, ikinci depremi 4.9 olarak duyurdu.

  Depremlerin Gökçeada İlçesi’ne bağlı Uğurlu köyü ve çevresinde hafif şekilde hissedildiği öğrenildi. Depremde herhangi can ve mal kaybının olmadığı belirtildi.  Antalyada 5.2 büyüklüğünde deprem Ege’de deprem paniği

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı