Gündem Haberleri

  Antalya falezlerinde şaşırtan görüntü

  Ceren DENİZ
  07.05.2017 - 11:06 | Son Güncelleme:

  Antalya’nın dünyaca ünlü falezlerinde yüzlerce kişinin yaşadığı ortaya çıktı. Falezleri ev haline getiren kişilerin evsiz vatandaşlar olduğu belirtildi.

  Antalya’da yaklaşık 12 kilometrelik falez bandından sadece Güzeloba Mahallesi kısmında bulanan falezlerdeki oyuklarda, 200'ün üzerinde kişinin yaşadığı ortaya çıktı.

  Antalya falezlerinde şaşırtan görüntü

  Falezlerde bulunan bir mağarada evsizlerin yaşadığını gündeme getiren Hürriyet’e açıklama yapan Belediye Başkanı Ümit Uysal,  evsizler sorununun Antalya’da binleri bulduğunu belirterek,  “Biz Aile Bakanlığı’na bu konuda elimizden gelen katkıyı sağlamaya hazırız” dedi.

  Antalya falezlerinde şaşırtan görüntü

  Fotoğraflanan mağaraların içinde 3-4 ailenin birden yaşadığını belirten Muratpaşa Belediyesi’nin Sosyal Hizmetler Birimi’nde yetkili Tuba Düzenli konuyla ilgili şöyle konuştu: 

  “Belediye olarak bizim yardımcı olabileceğimizden fazla kişi varmış orada. Zabıta plastikleri kaldırmak için oraya gitti. 200’ü aşkın sayıda kişi yaşıyormuş. Belediye olarak çözüm üretilebilecek bir durum değil. Daha geniş kapsamlı, köklü bir çözüm gerekiyor. Konuyu geçen hafta yazdığımız resmi yazıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bildirdik. Yapabileceğimiz bir şeyin olmadığını ileterek gelip yerinde incelemelerini istedik. Cevap yazmalarını bekliyoruz.”

  Hürriyet Akdeniz Yazıişleri Müdürü Alper Beyaz gündeme getirmişti: Çatısı park; balkonu denizHürriyet Akdeniz Yazıişleri Müdürü Alper Beyaz gündeme getirmişti: Çatısı park; balkonu deniz

  Etiketler: evsiz , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı