Gündem Haberleri

  Ankara-Konya YHT seferleri Mayıs'ta başlıyor

  Metin ÖZDEMİR/POLATLI(Ankara), (DHA
  16.02.2011 - 16:18 | Son Güncelleme:

  ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, Ankara - Konya arası Yüksel Hızlı Tren (YHT) seferlerin Mayıs ayı sonu itibarıyla başlayacağını söyledi. Türkiye’nin ilk hızlı tren istasyonunun açılışında konuşan Bakan Yıldırım, Mayıs ayına kadar hızlı tren yolunda test sürüşlerinin yapılacağını belirterek, "Bir aksilik çıkmazsa önümüzdeki Mayıs ayı sonunda Ankara - Konya hızlı tren seferleri başlayacak" dedi.

  Polatlı’daki gar binasının açılışında konuşan Bakan Binali Yıldırım, Ankara - Polatlı arasında Hızlı Tren Banliyö seferlerini de başlayacağını bildirdi. ’Polatlılar’a müjde veriyorum’ diyen Yıldırım, gençler için aylık kart fiyatlarını 100 TL, yetişkinler için de 130 TL olarak açıkladı. Şu anda Polatlı garında hızlı tren seferlerinin günde 8 kez yolcu alacağını söyleyen Yıldırım, ihtiyaca göre bu oranın artırılabileceğini vurguladı.

  SAKARYA PANORAMASI BİTMEK ÜZERE

  Bu arada Polatlı’da yapımı TCDD tarafından üstlenilen ve 16 milyon liraya mal olması beklenen Sakarya Savaşı Panoramik Müzesi’ne ilişkin de bir açıklama yapan Bakan Yıldırım, "Kartal Tepe’ye yapılan müzenin inşaatı bitmek üzere, içinin donanımı ve sanatsal eserleri için yüklenici firmayla olan anlaşmazlığın en kısa sürede giderilmesini bekliyoruz. Müzenin açılışı gün sayıyor diyebiliriz" diye konuştu.

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Haziran’da yapılacak olan genel seçimlere ilişkin bir öngörüsünün olup olmadığına ilişkin soruya ise "Bizim tahminde bulunmamız doğru olmaz, vatandaş ne derse o olur. Vatandaşa karşı boynumuz kıldan ince" karşılığını verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı