GeriGündem Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusu

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile üyeleri Fulya Kantarcıoğlu, Serdar Özgüldür ve Osman Paksüt hakkında “görevi kötüye kullanma, suç işlemeye teşvik, suça iştirak, anayasal düzeni yıkma” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda bulunduktan sonra Anayasa Mahkemesinin önünde basın açıklaması yapan Çevik, mahkeme üyelerinin son günlerde basına yansıyan haberlerde “ihsas-ı rey” anlamına gelecek ifadelerde bulunduğunu önü sürdü.

Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ile anayasa değişikliği hakkındaki kanunun iptaline ilişkin davayla ilgili görüşen mahkeme üyesi Fulya Kantarcıoğlu'nun üyelikten istifa etmesi gerektiğini belirten Çevik, Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç ile diğer üyeler Serdar Özgüldür ve Osman Paksüt'ün de anayasa değişikliğine ilişkin yaptıkları açıklamalar nedeniyle görevlerinden ayrılmaları gerektiğini iddia etti.

Çevik, Anayasa Mahkemesi Başkanı ile üyeleri Kantarcıoğlu, Özgüldür ve Paksüt hakkında “görevi kötüye kullanma, suç işlemeye teşvik, suça iştirak, anayasal düzeni yıkma” iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak, söz konusu üyelerin tarafsızlıklarını yitirdiğini kaydetti.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle