Gündem Haberleri

  Alperen Ocakları Başkanı'nın LGBTİ'yi tehdit davasında karar çıktı

  Aziz ÖZEN/ İSTANBUL
  14.12.2017 - 15:25 | Son Güncelleme:

  Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, Onur Haftası'na katılanlarına yönelik tehdit içeren sözleri dolayısıyla 4 bin lira para cezası aldı.

  2016 yılında LGBTİ’nin düzenlediği Onur Yürüyüşü öncesinde bir basın toplantısı düzenleyerek “Sayın devlet yetkilileri bunlarla bizi uğraştırmayın. Ya gereğini yapın ya da biz gereğini yapacağız. Biz her şeyi göze aldık direk yürüyüşü engelleyeceğiz. Devletimizin de milli değerleri gözününde bulundurarak buna dur demesi gerekiyor. Çünkü bu normal bir özgürlük değil. Biz şimdi uyarıyoruz. Önceden olacakları bildirdik, bundan sonra olacakların sorumlusu biz değiliz" diyen Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican 4 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

  Alperen Ocakları Başkanının LGBTİyi tehdit davasında karar çıktıAnadolu Adliyesi 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, 'halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak aşağılama' suçundan 4 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığın bu cezayı 10 eşit taksitte ödemesine de karar verdi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı