GeriGündem Alfa Romeo'nun yeni modeli Türkiye'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alfa Romeo'nun yeni modeli Türkiye'de

Alfa Romeo Marka Direktörü Antonio Baravalle, “Alfa Brera'yı, Alman basını beklerken, otomobil benimle birlikte Türkiye'ye geldi” dedi. Alfa Romeo'nun yeni modeli Alfa Brera, Türkiye'de tanıtıldı.

Tanıtım toplantısı dolayısıyla İstanbul'da bulunan Baravalle, Türkiye'nin çok büyük potansiyeli olan bir pazar olduğunu dile getirdi. 2005 yılında Alfa 159'u, bu yılın başında Brera'yı tanıttıklarını anımsatan Baravalle, önümüzdeki aylarda ise “Spider”i tanıtacaklarını söyledi. Brera'nun Alfa Romeo'nun imajını temsil ettiğini ifade eden Baravalle, aracın piyasalardan çok güzel tepkiler aldığını anlattı.

Alfa Romeo'nun yılın ilk 5 ayında yüzde 15 büyüdüğünü, siparişlerinde ise yüzde 30 oranında artış yaşandığını bildiren Baravalle, 2006 yılı için yüzde 20 büyüme hedeflediklerini kaydetti.
Alfa Romeo olarak önemli bir mirasa sahip olduklarını dile getiren Baravalle, Alfa'nın yer aldığı bu segmentin giderek büyüdüğünü anlattı.

Bu tür araçlarla duygusal bağ kurulduğunu ifade eden Baravalle, Brera'nın da Alfa Romeo geleneğinin varisi olduğunu söyledi. Türkiye'nin Alfa Romeo'ya gösterdiği ilgiden son derece memnun olduklarını dile getiren Baravalle, “Türkiye'ye desteğimiz devam edecek. Türkiye'yi stratejik bir yerde görüyoruz” dedi.
Baravalle, bir soru üzerine, Alfa Romeo'nun geçmiş dönemde önceliğinin İtalya ve Almanya olduğunu, ancak son dönemde önceliklerini bütün müşteriler şeklinde değiştirdiklerini söyledi.
Brera'nın da Almanya'dan önce Türkiye'ye getirildiğini dile getiren Baravalle, “Alfa Brera'yı, Alman basını beklerken, otomobil benimle birlikte Türkiye'ye geldi. Bu da şirketteki odak değişikliğini önemli bir göstergesi” dedi.

"BRERA SEKSİ BİR OTOMOBİL"

Tofaş Üst Yöneticisi Alfredo Altavilla da, Alfa Brera'nın seksi bir otomobil olduğunu ifade ederek, “Güzel bir araç değil. Gerçekten seksi bir otomobil” dedi. Brera'nın bir İtalyan şaheseri olduğunu ifade eden Altavilla, aracın çok sayıda kişiyi hedeflemediğini, kendilerini özel hissetmek isteyen kişilerin araca ilgi göstereceğini kaydetti.
Alfa Romeo'nun Türkiye'ye verdiği öneme işaret eden Altavilla, aynı zamanda Türkiye'nin Fiat için çok önemli bir ülke olduğunu, beklentilerinin gerçekleştiği önemli pazarlardan biri olduğunu söyledi.
Fiat'ın Türkiye'deki performansının harika olduğunu ifade eden Altavilla, hissedarların da mutlu olduğunu kaydetti.
Alfa Romeo Türkiye Pazarlama Müdürü Arzu Çolakoğlu da, bu yıl içinde 20 adet Alfa Brera satabileceklerini söyledi.

ALFA BRERA

Ünlü otomobil tasarımcısı Giorgetto Giugiaro ve Alfa Romeo Tasarım Merkezi tarafından tasarlanan Alfa Brera'da sürücü ve ön yolcu hava yastıkları dahil 8 hava yastığı, ABS, EBD, 3 noktadan gergili emniyet kemerleri, FPS yangın önleme sistemi ve Bİ-Xenon farlar gibi özellikler standart olarak yer alıyor.
Otomobil 63 bin 200 avrodan başlayan fiyatlarla satılacak.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle